قوانین اولیه ست کردن کفش با شلوار رنگی برای خانمها

حتی کم اطلاع ترین افراد از دنیای مد هم اغلب قادر به ست کردن کفش هایی با رنگ تیره و کلاسیک با شلوارهایی به رنگ های کلاسیک هستند. عموما کفش های ورزشی در کنار شلوارهای جین شیک هستند، کفش های قهوه ای با شلورهای رنگ خاکی و کفش های مشکی زمانی که با شلوارهای مشکی در کنار یکدیگر قرار بگیرند شیک و زیبا می شوند. با این وجود برخی از مردم زمانی که سعی در ست کردن کفش ها مثلا با شلوارهایی به رنگ آبی لاجوردی می کنند، دست و پاچه شده با این موضوع درگیر می شوند که برای ست کردن شلوارهای رنگی و البته روشن با مجموعه وسیعی از کفش های رنگی مختلف، گزینه های موجود برای ست کردن آنها بی پایان است. به منظور کسب اطمینان از اینکه شکل و ظاهر شما بی نقص و ایراد بوده و درهم و برهم یا بر حسب اتفاق نیست، پیروی کردن از برخی راهکارها و اصول اولیه عرصه مد لازم و ضروری است.

اما از این مقدمه که بگذاریم در رابطه با خانم ها در واقع باید گفت خانمها در رابطه با مد و فشن از انتخاب های بیشتری برخوردار هستند، هر چند که شاید به ظاهر ناعادلانه به نظر بیاید، اما چیزی است که کارشناسان مد به آن معتقد هستند. غیر از دفاتر خیلی رسمی زنان قادر به انتخاب مدل های مختلف و متنوعی از ترکیب های شلوارها و کفش های مختلف هستند که برای موقعیت های مختلفی قابل استفاده می باشد.

ست کردن کفش

ست کردن کفش با شلوار رنگی

سبک رسمی

زنانی که در دفاتر رسمی کار مانند یک دفتر حقوقی یا دفتر مشاوره فعالیت می کنند، اغلب باید بر اساس همان قوانین و اصولی رفتار کنند که مردان هم از آن پیروی می کنند. باید بر اساس راهکارها و اصولی که از طرف مسئولان ارشد دفتر برای سبک لباس اعلام می شود توجه داشته باشند. کفش های مشکی باید همراه با شلوارهای مشکی یا نهایتا شلوارهای به رنگ آبی لاجوردی مورد استفاده قرار بگیرند. یک قانون دیگر این است در حالیکه مردان نیاز به ست کردن یک کفش به رنگ آبی لاجوردی با کت و شلوار آبی لاجوردی ندارند، اما این قانون برای خانم ها غیر قابل اجتناب است. عموما در یک فضای رسمی و دفتری از خانم ها انتظار می رود کفش هایی را استفاده کنند که پاشنه و سرپنجه بسته ای داشته باشند و ارتفاع پاشنه آن نیز تقریبا منطقی باشد.

 ست کردن کفش

ست کردن کفش با شلوار رنگی

سبک راحت و به اصطلاح خودمانی

زمانی که فضا دفتری و قدری غیر رسمی می شود، زنان فرصت های بسیار زیادی برای استفاده جهت ست کردن رنگ کفش ها و شلوار خودشان در اختیار دارند. یک کت و شلوار مشکی روشن مثلا می تواند با کفش هایی به رنگ قرمز روشن، لاجوردی روشن یا زرد ملایم ست شده و استفاده شود. شلوارهای خاکی رنگ همیشه می توانند همراه با کفش های مشکی یا قهوه ای مورد استفاده قرار بگیرند، اما ست کردن این رنگ از شلوارها در کنار کفش هایی به رنگ نارنجی یا زرد روشن در عین حالی که ایراد خاصی ندارد، اما خیلی به چشم آماده و جلب و توجه می کند.

حتی برای یک دفتر با جو غیر رسمی باید یا رنگ های جلب توجه کننده را یا برای شلوار یا برای کفش خود مورد استفاده قرار دهند و نمی توانند از رنگ های اینچنینی هم برای شلوار و هم کفش های خود استفاده کنند. شلوار های مد روز زنانه به رنگ های قرمز، زمردی یا زرد می توانند به همراه کفش هایی به رنگ قهوه ای شتری مورد استفاده قرار بگیرند. از طرف دیگر خانم هایی که از شلوارهایی به رنگ خاکی استفاده می کنند می توانند ذوق و سلیقه خود برای مد و پوشاک را با استفاده از کفش هایی که در آنها از چند رنگ مختلف استفاده شده است را نشان دهند یا حتی از کفشی به رنگ بلوز خود استفاده کنند. نکته مهم در این بین است که در زمان ست کردن شلوارهایی به رنگ روشن، خانم ها هم عموما باید از آقایان پیروی کنند و هرگز کفش های مشکی را همراه با شلوارهایی به رنگ روشن استفاده نکنند.

 ست کردن کفش

ست کردن کفش با شلوار رنگی

سبک جسورانه

خانم هایی که حس و حال جسورانه تری نسبت به بقیه خانم ها دارند، به راحتی می توانند تمامی قوانین و اصولی را که توسط دنیای مد و فشن دیکته می شود را زیر پا بگذارند و از قوانین خودشان تبعیت کنند. مثلا برای آنها هیچ دلیلی مبنی بر استفاده نکردن از یک شلوار لاجوردی در کنار کفش هایی با رنگی حاصل از ترکیب بنفش و قرمز یا بالعکس وجود ندارد. برای آنها استفاده از شلوارهای زرد رنگ در کنار کفش های لاجوردی هیچ اشکالی وجود ندارد. یا حتی می تواند کفشی به همان رنگ استفاده شده در شلوار مورد استفاده اش را منتهی با سایه ای دیگر به همراه یکدیگر استفاده نماید.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 6087 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *