شتسشوی لباس کشمیری در خانه و صرفه جویی هزینه ی خشک شویی

استفاده از روش خشک شویی برای کشمیر بسیار گران است و لزوما تنها راه برای مراقبت از پارچه ی کشباف کشمیر نیست. می توانید به راحتی یک لباس کشباف کشمیری، مانند ژاکت و پیراهن را در خانه بشویید. لباس های حجیم و بزرگ تر مانند لباس های رویی (پالتو، بارونی) بهتر است به خشک شویی برده شوند. در ادامه این مطلب از مجله صفر یک ایران روشی را برای شما شرح میدهم که برای شتسشوی لباس کشمیری خود باید بر اساس آن عمل کنید تا کیفیت لباس شما بخوبی حفظ شود.

شتسشوی لباس کشمیری

شتسشوی لباس کشمیری

برای شتسشوی لباس کشمیری در خانه ، لباس هایتان را همراه با صابون رختشویی ملایم (همچنین می توانید از شامپو بچه استفاده کنید زیرا بسیار نرم است)، و دو عدد حوله و رخت آویز توری نزدیک سینک یا لگن آب ببرید:

لگن یا سینک را با آب ولرم پر کنید مقدار خیلی کمی ماده شوینده ی ملایم بریزید. مطمئن شوید تنها از مقدار کمی استفاده کردید؛ و صابون را در آب حل کنید تا به خوبی با آب مخلوط شود.

لباس هایتان را یکی یکی به مدت حدود پنج دقیقه در آب صابونی بشویید. به آرامی آنها را به اطراف حرکت دهید طوری که آب بتواند به داخل کشباف نفوذ کند و هر رایحه ای را بشویید. کشباف را نکشید و آن را چنگ نزده یا به خودش نمالید، زیرا این کار موجب ایجاد گلوله ریز بر روی می شود.

هر لباس را بطور مجزا و در هر نوبت فقط یک لباس را در لگن بشویید، ابتدا از رنگ های روشن تر شروع کنید، تا در صورت رنگ پس دادن هر یک از لباس ها این رنگ به لباس دیگر منتقل نشود.

پس از اینکه لباس ها چند بار به خوبی در این آب گردش داده و شتسشو دادید، آب لباس را بگیرید(دقت کنید که نباید لباس را بچلانید یا فشار دهید) و لگن و سینک را با آب ولرم پر کنید تا لباس ها را آب کشی کنید. این کار را به تعداد دفعات لازم تکرار کنید طوری که اثری از کف صابون به جا نماند.

لباس کشباف را زیر آبی که در جریان است یا زمانی که شیر آب باز است آب کشی نکنید. زیرا ممکن است شکل پارچه یا لباس را بر هم زند.

به آرامی و با لطافت ژاکت یا پیراهن را به صورت یک توپ گرد درآورید و آن را به بدنه سینک بفشارید تا با ایجاد فشار بر طرف مخالف و داخل سینک یا لگن آب آن را بگیرید، بگذارید آب کاملا دفع شود. ژاکت یا پیراهن را نپیچانید!

زمانی که آب از لباس داخل سینک یا لگن خارج شد، یک حوله ی صاف تمیز را روی میزی پهن کنید و لباس مورد نظر را صاف روی حوله قرار دهید. سعی کنید چین و چروک ها را صاف کنید. از یک انتها شروع کنید و حوله را مانند یک لوله بغلطانید همانطور که این کار  را انجام می دهید، آن را آهسته بفشارید. این کار سبب می شود حوله بیشترین مقدار آب را از لباس به داخل خودش جذب کند.

حوله را باز کنید و در صورتی که لباس هنوز به اندازه ای خیس است که می توانید این فرایند را تکرار کنید، با حوله ی خشک دیگری اقدام نمایید.

زمانی که شتسشوی لباس کشمیری تمام شد لباس را روی رخت آویز مشبک و توری قرار دهید. اگر رخت آویز ندارید می توانید لباس را پشت یک مبل یا صندلی بادی پهن کنید تا خشک شود.

شایان توجه است که نباید کشباف هایتان را پس از هر بار به تن کردن بشویید. حتی می توانید یک لباس را تا پنج مرتبه بپوشید، قبل از اینکه لازم باشد آن را بشویید. شتسشوی لباس کشمیری به دفعات مکرر آنها را سریع تر کهنه می کند و می تواند موجب شود، رنگشان را از دست بدهند.

امیدواریم این دستورالعمل شتسشوی لباس کشمیری برای تان سودمند باشد. اگر چنین است، لطفا خواندن آن را به دیگر دوستان پیشنهاد دهید.

مجله صفر یک ایران

نمایش 1767 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *