شکل بدن شبیه به ستون یا مستطیل است؟

میخواهیم در چند مطلب به ارائه مطالب همراه با پیشنهاد مدل های لباس برای هر شکل از بدن می پردازیم در این مطلب به بدن شبیه به ستون یا مستطیل پرداخته ایم.

پیش از این مطلبی در رابطه با شکل های بدن که نسبت به بقیه شکل ها بیشتر دیده می شوند، برای شما منتشر کرده و توضیحی مختصری همراه با یک تست جهت تشخیص شکل بدن خودتان در مجله پوشاک و مد صفر یک ایران برای شما داده بودیم،

 بدن شبیه به ستون یا مستطیل

بدن شبیه به ستون یا مستطیل

شکل بدن شما(ستونی یا مستطیل) معمول ترین حالت و شکلی است که بدن اغلب مردم از آن برخوردار می باشد و  شامل 45% از خانمها می شود که البته در برخی از منابع از آنها تحت عنوان خط کش هم یاد می شود. این بدان معنا است که اندازه باسن و دور سینه شما تقریبا برابر با یکدیگر است و خط دور کمر شما خیلی مشخص و تعریف شده نیست. به احتمال زیاد شکل باسن شما بجای گرد بودن بیشتر حالت صاف و تخت دارد. بدن شما بیشتر در قسمت بالا تنه چاق می شود و سپس این چاقی در قسمت ران ها و بازوهای شما خودش را نشان می دهد. قسمت پایین پاهای شما اغلب شکیل و خوش ریخت است و یکی از بهترین و خوش ترکیب ترین قسمت های بدن شما می باشد.

 بدن شبیه به ستون یا مستطیل

بدن شبیه به ستون یا مستطیل

چگونه لباسی برای بدن ستونی شکل مناسب می باشد

نکته اصلی در انتخاب لباس برای چنین بدنی انتخاب لباس برای قسمت بالا تنه و پایین تنه به نسبت مناسب و تاکید بیشتر برای به چشم آمدن کمر و خط دور کمر است. اگر مشکلی با چنین روندی ندارید، به شما استفاده از لباس هایی لوله شکل را پیشنهاد می کنم، مانند پیراهن راسته و تاکید بر قسمت کمر با استفاده از یک کمربند پهن و به رنگ تیره می باشد. با این وجود، به منظور بهره بردن از اثر انحناء و قوسهای ظریف بدن زنانه پیشنهاد می کنیم بصورت متناسب در قسمت بالا تنه و پایین تنه با استفاده از لباس های مناسب و هماهنگ کردن آنها با هم به بدن خودتان حجم دهید (یا آن را حجم دار به نظر برسانید).

بالا تنه های مناسب:

به دنبال استفاده از پوشاکی برای بالا تنه خود باشید که به بدن شما انحناء لازم را بدهد و بر مشخص شدن و به چشم آمدن دور کمر شما کمک کند:

استفاده از بلوز هایی که کمر آنها جمع شده یا کمربند بر روی آنها بسته می شود.

یقه های باز و گشاد، بدون سرشانه یا به اصطلاح یقه قایقی

لباس های اِپُل دار در قسمت سرشانه، آستین پوفی یا آستین کلوش

استفاده از تزئین در اطراف سینه یا شانه ها

بلوز هایی که در اطراف سینه خیلی پر یا تاپ ارشاپ

 بدن شبیه به ستون یا مستطیل

بدن شبیه به ستون یا مستطیل

1- تاپ هایی را پیدا کنید که بر روی آنها از کمربند استفاده شده یا دور کمر آنها جمع شده اند و در قسمت پشت و باسن هم قدری حجم دارند.

2- پیراهن هایی بدون سرشانه و یقه باز یا یقه قایقی اندازه شانه های شما را بزرگتر نشان داده و باعث می شود تا اندازه کمر کوچکتر به نظر برسد. این اثر را می توانید با استفاده از یک کمربند پهن و سوتین اسفنجی افزایش دهید.

3- تاپ ارشاپ همراه با آستین دراپه و تزئین دراپه در بدنه لباس کمر پهن و چسب (همانند تصویر بالا) به بدن شما برای داشتن شکل ساعت شنی کمک می کند.

4- تاپ کلوش که به قفسه سینه حجم می دهد و کمر چسبان و باریکی دارد. به این تاپ می توانید آستین کلوش و یا آستین پوفی هم برای گرفتن نتیجه بهتر اضافه کنید.

5- بلوز هایی با کمر باریک و چسبان و همچنین استفاده از تزئیناتی در اطراف قفسه سینه و شانه ظاهری همراه با انحناء و قوسهای ظریف بدن زنانه می دهد.

6- ژاکت یا کتی با شانه های پر و اِپُل دار و استفاده از کمربند بر روی کمر، همچنین می توانید با استفاده از یک جیب کوچک یا جزئیاتی شبیه به آن توجه مخاطب را بیشتر به سمت قسمت سینه جلب کنید. توصیه می کنیم که کتی انتخاب کنید که در بغل ها جیب داشته باشد یا قسمت پایین آن قدری گشاد تر باشد.

پایین تنه

باید به دنبال لباس هایی برای پایین تنه باشید که علاوه بر دادن انحناء زنانه به بدن تقریبا حالت ساعت شنی را برای بدن شما ایجاد کند.

به دنبال پوشاکی باشید که بر روی آنها سنگ شور یا پارگی وجود داشته باشد، بر روی جیب تزئین شده باشد  و جیب هم در دار باشد.

از دامن چین دار و پوفی استفاده کنید.

شلوارهای کارگو که در قسمت باسن برآمده و در پشت جیب دارند.

شلوارهای فلر کات.

همچنین لباس های با فاق کوتاه یا متوسط و دامن های کمر دار توصیه می شود.

 بدن شبیه به ستون یا مستطیل

بدن شبیه به ستون یا مستطیل

1- شلوارهایی انتخاب کنید که کمری پهن داشته باشد و تقریبا بطور کامل بصورت فلر کات باشد، تزئین بر روی جیب، جیب های برآمده و پر کرده و شلوارهای کارگو به انحناء قسمت پایین تنه لباس کمک می کند.

2- شلوار های جین بوت کات و فلر کات با فاق کوتاه یا متوسط را انتخاب کنید. حالت سنگ شور یا پاره گی بر باسن انحناء بیشتری به این قسمت داده و جیب های عقب که دارای تزئین هستند به پشت بدن حالت انحناء و پر بودن بیشتری می دهد.

3- دامن های چین دار و پوفی را در قد و اندازه ای انتخاب کنید. این دامن ها را در کنار بلوز هایی استفاده کنید که به همین میزان به قسمت بالاتنه و سینه ها و شانه ها حجم می دهد تا شکل ساعت شنی را برای خودتان ایجاد کنید.

4- دامن هایی پیدا کنید که جزئیات و ریزه کاریهای زیاد داشته باشند و بر روی آنها از درز و برش های زیاد یا جیب استفاده شده باشد تا آن حالت انحنا را باز به بدن بدهد.

 بدن شبیه به ستون یا مستطیل

بدن شبیه به ستون یا مستطیل

لباس شنا

از آندسته لباس های شنا استفاده کنید که حالت انحنا بهبدن شما بدهند:

در صورت داشتن بند، این بندها باید پهن باشد.

در لباس های دو تیکه، تیکه مربوط به بالا تنه باید به رنگ روشن و سفت و چسبان باشد، و بر روی آن از طرح و تزئین استفاده شده باشد.

کمر این مایو ها باید کاملا بصورت مستقیم برش خورده باشد و انحناء یا طرح نداشته باشند.

 قسمت پایین مایو ها باید پایین تنه را بطور کامل یا نسبی بپوشاند.

پایین تنه یا کمر به رنگ روشن با تزئین و ترجیحا بصورت طبقه ای

 بدن شبیه به ستون یا مستطیل

نمونه های لباس شنا برای بدن شبیه به ستون یا مستطیل (خط کش)

1- بالا تنه به رنگ روشن یا پارچه های طرح دار با بند های پهن. از بالا تنه هایی استفاده کنید که حالت اسفنجی داشته و به بالا نگاه داشتن سینه ها کمک کند و اینگونه بر انحناء بدن بیافزاید.

2- بالا تنه ای که به صورت طبقه ای طراحی شده و بر روی آن به شکلی از تزئین استفاده شده است موجب جلب توجه بیشتر شده و بر انجناء بدن می افزاید.

3- دامن های چین دار و پوفی برای مایو که به رنگ روشن باشند یا از پارچه طرح دار برای آنها استفاده شده باشد به انحناء باسن می افزاید.

4- از پایین تنه هایی برای مایو استفاده کنید که به رنگ روشن باشند، پارچه آنها طرح دار باشد و فاق کوتاه با متوسطی داشته باشد و همچنین کمر آنها از یک طرف به طرف دیگر برشی کاملا صاف و مستقیم داشته باشد. همچنین توصیه می شود این مایو ها برای پایین تنه از مدل های بند دار یا با نوعی تزئین انتخاب شوند که به انحناء بیشتر بدن کمک کنند.

5- مایو های یک تکه که بصورت رکابی و ضربدری طراحی شده است به انحناء بدن کمک می کند.

6- مایو های دو تکه ای که برای قسمت بالا تنه شامل یک تاپ بلند می شوند اگر در قسمت سینه و باسن دارای تزئین باشد یا بصورت طبقه ای طراحی شده باشد نیز به انحناء بدن کمک می کند. به این منظور توصیه می شود از لباس هایی استفاده کنید که رنگ کمر آنها بر خلاف بقیه مایو تیره باشد.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 3031 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *