طراحی روی کفش

من همیشه دوست داشتم طرح بال پرنده گان بر روی کفش هایم باشد! طراحی روی کفش یکی از کارهایی بود که همیشه دلم میخواست انجامش بدم البته هیچ استعدادی در هنر نقاشی ندارم، بنابراین همواره در پی یافتن راهی برای تهیه چیزی شبیه عکس برگردان از تصاویر و فتوکپی های مختلف برای استفاده بر روی کفش های خودم هستم. البته ما در صفر یک ایران سعی کرده ایم قدری کار شما را آسان تر بکنیم و پیش از این مطلبی در رابطه با رنگ کردن کفش برای شما منتشر کرده ایم که با استفاده از آن قبل از طرح دار کردن کفش خود، می توانید کفش های خودتان به رنگ دلخواه هم در بیاورید تا پس زمینه مناسبی برای طراحی مورد نظر شما باشد.

طراحی روی کفش

طراحی روی کفش

برای این کار تا حدودی می توان از قدرت تخیل، برخی حوزه های هنر، طرح های چاپ بر روی پارچه، طرح های تتو قبیله ای و . . . استفاده کرد. اغلب طرح هایی که برای کار تتو بر روی بدن اعضاء قبایل بومی مناطق مختلف استفاده می شود، الگوهای خوبی برای ایجاد عکس برگردان در این موارد می باشد که البته شما می توانید این طرح ها را با استفاده از نرم افزار های ویرایشگر عکس و جابجایی برخی خصوصیات و رنگ ها، تغییر اندازه و رنگ به طرح دلخواه در بیاورید و سپس طرح آینه آنها را ذخیره کنید. برای چک کردن اندازه واقعی و رنگ الگو خود می توانید از آن یک پرینت تهیه کنید، ولی برای تهیه الگو نهایی باید برای تهیه پرینت به دفاتر گرافیکی حرفه ای مراجعه کنید که از جنس مناسب کاغذ استفاده کرده و بعضا با استفاده از مواد شیمیائی خاص موجب ثبات رنگ در تصویر و الگو نهایی شما می شوند، چرا که چاپ الگو با استفاده از پرینتر های لیزری خانگی برای داشتن عکس برگردان مناسب نیست. توجه داشته باشید که برای مواقع ضروری حتما چند کپی از این طرح برای خود تهیه کنید و نکته مهم تر اینکه شما نیاز به برگردان کردن عکس ها یا به عبارتی تصاویر آینه از تصاویر و الگو های مورد نظر خود دارید.

در برش دادن تصاویر حتما توجه داشته باشید که نباید آنها را دقیقا از روی مرز تصاویر برش دهید و حتما باید یک حاشیه امن مناسب پس از مرز تصاویر در نظر بگیرید تا کار کردن با تصاویر و نگاه داشتن آنها با دست برای شما راحت تر شود.

طراحی بر روی کفش

طراحی روی کفش

لوازمی که به آنها نیاز دارید:

  • کپی از تصویر اصلی و کپی از آینه تصویر به تعداد کافی (تنها کپی هایی که توسط دستگاه حرفه ای چاپ و تکثیر تهیه شده، نه پرینتر لیزری خانگی)
  • چسب مایع شیشه ای که از قدرت چسبندگی خیلی خوبی برخوردار باشد
  • یک عدد قیچی (کوچک و البته تیز که برای برش زدن طرح های پیچیده مناسب باشد)
  • قلمو یا برس اسفنجی(قابل تهیه با قرار دادن یک تکه ابر در بین لبه های یک گیره لباس)
  • رنگ آکریلیک مناسب برای استفاده بر روی چرم

در اینترنت روش ساخت عکس برگردان را سرچ کنید و طبق روش های پیشنهاد شده از طرح مورد نظر عکس برگردان خود را تهیه کنید. پیشنهاد می کنم بعد از این مرحله برش زدن کاغذ را برای فرصت دیگری رها کنید، چرا که جمع آوری کاغذ ها در این مرحله ممکن است قدری خسته کننده باشد. بر روی کاغذ برگردان نهایی من 4 لایه رنگ استفاده کردم و یک روز به آن فرصت دادم تا بخوبی خشک شود و سپس کاغذ روی آن را جدا کنم. برای چسباندن این طرح هم بر روی کفش از چسب مایع شیشه ای با قدرت چسبندگی بالا استفاده کردم. بعد از آن هم از رنگ آکریلیک بدون رنگ بر روی آن استفاده کردم. در چسباندن طرح بر روی کفش باید بسیار دقت کنید که طرح در جای مناسب بر روی کفش قرار گیرد که بعدا نیاز به تکرار کار خود نداشته باشید.

در حقیقت من این کار و فرایند را با صبر و حوصله و در طی چندین روز متوالی انجام دادم، چرا که کاری است که به صبر و حوصله بسیار زیادی نیاز دارد. پس از انجام دادن هر مرحله، چند ساعت زمان به ان می دادم یا حتی در روز بعد آن را با دقت دنبال می کردم، بنابراین تصور نکنید که این کاری است که باید در یک مرحله و یکباره انجام پذیرد. از کار انجام شده رضایت دارم و اکنون یک کفش با طراحی بال پرنده بر روی آن دارم!!!

 طراحی روی کفش

طراحی روی کفش

نقاشی کردن بر روی عکس کار سختی است؟

حالا که حوصله طی کردن این مراحل را ندارید، می توانید به نمونه تصویر زیر توجه کنید که تنها تعویض بند کفش در آن تفاوت بسیار زیادی را به وجود آورده است. من روبان ابریشمی را خیلی دوست دارم. برای این کار به راحتی می توانید طرح و رنگ مناسب برای این دست از روبان ها را از هر فروشگاه لوازم خیاطی تهیه کنید. من اغلب همیشه روبانی به طول تقریبی ده سانتیمتر بلند تر از بند کفش معمولی تهیه می کنم و انتهای آن را با زاویه تند جهت راحت تر شدن بند کردن کفش قیچی می کنم.

طراحی روی کفش

طراحی روی کفش

صفر یک ایران – دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 5095 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *