طرح آستین لباس چگونه باشد زیباتر است ؟

طرح آستین و فرمی که برای لباس خودتان انتخاب می کنید می تواند منجر به چاق یا لاغر نشان دادن شما شود، که بستگی به جایی دارد که آستین شما بر روی دست تمام می شود، منظورم قد آستین است که بعدا حتما در مطلبی جداگانه به آن می پردازم و البته فاکتور دیگر اندازه گشاد و تنگ بودن آن است که آن هم به همین میزان اهمیت دارد. در این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران سعی کرده ام نکاتی را در این رابطه مدل آستین با شما در میان بگذارم. با من همراه باشید.

آستین های گشاد تر باعث می شوند آن قسمتی از بدن که قد آنها تا آنجا ادامه دارد، قدری بزرگتر به نظر برسند. بنابراین آستین های شمشیری یا باریک اصلا به آن اندازه ای که آستین های پهن موجب بزرگ شدن بدن می شوند، تاثیری بر شکل ظاهری ما ندارند. در زمان انتخاب مدل آستین باید به این موارد هم توجه داشته باشید:

طرح آستین

آستین گشاد

— آیا می خواهید شانه های شما عریض تر به نظر برسند؟

— آیا می خواهید شانه های شما باریک تر به نظر برسند؟

— آیا کمر شما باریک است؟

— آیا قسمت بالای بازوی شما پر و حجیم است؟

— آیا قفسه سینه شما خیلی بزرگ یا کوچک است؟

سپس با در نظر گرفتن این نکات می توانید انتخاب های خود را محدود کرده و به آستینی دست پیدا کنید که مناسب شما باشد.

شانه ها:

آستین های پوفی و به عبارتی پیلی دار برای بزرگ تر یا عریض تر نشان دادن شانه های شما بسیار خوب و مناسب هستند. اگر می خواهید شانه های شما باریک تر به نظر برسند، باید از آستین های بارونی (بارانی)، آستین کیمونو و یا آستین هایی استفاده کنید که سر شانه بلندی داشته باشند.

طرح آستین

آستین سرشانه بلند

آستین لباسم چه طرحی باید داشته باشد؟

آستین کلوش

طرح آستین

آستین پوفی

کمر:

آستین باید در قسمتی از بدن به پایان برسد که به نسبت بقیه قسمت ها باریک تر باشد. چرا که چشم بیننده فاصله موجود بین دست و بدن را اغلب پر می کند و باعث می شود قسمتی که آستین بر روی دست به پایان می رسد بزرگتر به نظر بیاید. اگر کمر باریکی دارید، سعی کنید از آستینی استفاده کنید که قد آن تا حدود کمر شما برسد. اگر باسن شما بزرگ است، از آستین بلند که تا مچ دست شما ادامه داشته باشد پرهیز کنید. اگر کمر باریکی ندارید، سعی کنید آستین شما بالاتر یا پایین تر از کمر شما تمام شود. همچنین به یاد داشته باشید که هر قدر حلقه آستین شما بالاتر قرار بگیرد و آستین باریک و چسبان تری را استفاده کنید، قد شما به مراتب بلندتر به نظر رسیده و در نظر بیننده لاغر تر خواهید بود.

بالا تنه (دور سینه):

از آنجاییکه چشم بیننده خطی فرضی و افقی را بر روی بدن و در نقطه ای که در آنجا قد آستین به پایان می رسد رسم می کند، بنابراین اگر از بالا تنه درشتی برخوردار هستید، از آستینی که قد آن در قسمت برآمدگی سینه به پایان می رسد باید خودداری کنید و در عوض باید از آستینی استفاده کنید قدری که بلند تر یا کوتاهتر باشد. اگر بالا تنه کوچکی دارید می خواهید این قسمت از بدن بزرگتر به نظر برسد، پس باید آستینی انتخاب کنید که در قسمت برآمدگی سینه به پایان می رسد.

طرح آستین

بالا تنه کوچک و قد آستین کوتاه

طرح آستین

بالا تنه درشت و آستین بلند

بازو ها:

بازویی که در قسمت بالا پر و حجیم است به آستینی نیاز دارد که آن قسمت را بطور کامل بپوشاند یا اینکه لبه و سجاف آستین بصورت افقی طراحی نشده باشد. سجاف های مورب از آنجایی که مرکز توجه بیننده را از روی دست و بازو تغییر می دهند و اثر عریض کننده گی از خود بر جای نمی گذارند، در این مورد بسیار اثر بخش هستند.

طرح آستین

لبه مورب برای آستین

 

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1616 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *