عینک آفتابی را چگونه انتخاب کنیم

انتخاب عینک آفتابی همیشه دشوار است، حتی سخت‌تر از انتخاب عینک طبی. چرا؟ ساده است. چون عینک آفتابی، فریم خاصی است که برای جذاب کردن صورت یا ویژگی خاصی طراحی شده است. برای اینکه عینک برای صورت مناسب باشد، باید با طرح کلی صورت متضاد باشد. در این مطلب از مجله پوشاک و مد روش‌های مفیدی برای انتخاب عینک آفتابی به شما معرفی می‌کنیم.

این قانون کلی را به خاطر بسپارید که فریم عینک آفتابی نباید خیلی برای صورت بزرگ باشد. بر اساس شکل شناسی صورت، اگر صورتتان مربع شکل و پیشانی‌‌تان بلند و فکتان نسبتا برجسته است، باید با فریم‌های گرد و نازک، کوچک، بیضی شکل یا فرم اشک، از فرم مربعی صورت خودتان بکاهید. اگر صورتتان مستطیل شکل است، فریم عینک کمک می‌کند طول صورتتان کوتاه‌تر به نظر بیاید که پیشانی و گونه‌ها را باریک می‌کند. برای صورت مستطیل شکل، فریم باریک با لنز بزرگ یا لنزهایی با فریم در قسمت بالا و ترجیحا با نقطۀ اتصال کوچک، که فاصلۀ بین پیشانی و بینی را کمتر نشان می‌دهد، مناسب است.

عینک آفتابی

عینک آفتابی

اگر صورتتان مثلث شکل، چانه‌تان باریک و پیشانی‌تان پهن است، عینک باید چشم‌هایتان را نمایان‌تر کند. برای صورت مثلث شکل، فریم صاف با دسته‌های پهن در قسمت شقیقه و لنزهایی به شکل چشم گربه یا پروانه مناسب است. برای صورت‌های بیضی شکل با گونه‌های کوچک و پیشانی باریک، فریم‌هایی با انحنایی مطابق با انحنای ابرو مناسب است. البته اکثر فریم‌ها به صورت‌های بیضی شکل می‌آیند. نکتۀ مهم، ایجاد هارمونی در صورت است.

اگر صورتتان گرد، پیشانی‌تان بلند و گونه‌هایتان برجسته است، باید طول صورت را با استفاده از عینک، افزایش دهید. فریم‌های افقی با لنزهای مستطیل مربعی، برای صورت‌های گرد مناسب هستند.

هنگام انتخاب عینک، به رنگ فریم هم توجه کنید. رنگ پوست و مویتان را در نظر بگیرید. اگر مویتان بلوند است، فریمی به رنگ تیره مثل قهوه‌ای، سبز یا آبی انتخاب کنید. از رنگ‌های روشن یا نقره‌ای اجتناب کنید. اگر مویتان قهوه‌ای یا قرمز است، رنگ‌های طبیعی نیز به اندازۀ قهوه‌ای، سبز و آبی، مناسب هستند. از فریمهایی با رنگ خیلی روشن و سایه هایی از مشکی‌ خنثی مثل فریم‌های شفاف اجتناب کنید.

در ابتدای این مطلب لینک مطلبی در مورد انتخاب فریم عینک طبی بر اساس شکل و رنگ صورت به شما معرفی کردم، توصیه می کنم حتما این مطلب را هم در همین رابطه بخوانید از نمونه های تصویری آن استفاده کنید.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 2771 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *