قد دامن شما درباره شما چه می گوید؟

آیا تاکنون فکر کرده اید قد دامن شما درباره شما چه می گوید؟ بسیاری از خانم ها در کمد لباس های خودشان دامن هایی دارند که در زمان پوشیدن اصلا بر تن آنها زیبا نیست و جذابیت ندارد. در واقع یکی از مهمترین دلایل این موضوع این است که این دامن ها برای افرادی غیر از آنها طراحی شده اند، به عبارتی می توان گفت برای افرادی بلند قدتر یا حتی کوتاه قدتر از آنها!!! یک دلیل عمده دیگر این است که این دامن را در زمان دیگری تهیه کرده اند، زمانی که بر فرض استفاده از آن قد برای دامن مناسب بود و به یا مد بود، اما اکنون دیگر زمان استفاده از آن گذشته است. در ادامه این مطالب از مجله مد و پوشاک صفریک ایران نکات جالبی را در رابطه با انتخاب قد دامن برای شما عنوان کرده ایم. با ما همراه باشید.

قد دامن

قد دامن شما درباره شما چه می گوید؟

به هر حال بپردازیم به سوال اول این مقاله:

–دامن کوتاه(مینی ژوپ): فقط و فقط برای جوانان – جوانان همیشه در نظر خودشان اعتقاد دارند که “من جوونم”، “هیچکس پاهاش مثل من نیست” و . . . و تا جایی بتوانند اصولا از نشان دادن پاهای خودشان لذت می برند. البته اینگونه لباس پوشیدن اصلا در محیط های قدری رسمی تر توصیه نمی شود، و این موضوع اصلا ارتباطی با سن استفاده کننده از این نوع لباس ها ندارد. این قد دامن به روشنی بیان می کند که شما انسان ریسک پذیری هستید و تا جایی که در اغلب مواقع انتخاب درستی(خصوصا در محیط های کاری و تصمیم های مرتبط با آن) از طرف شما سر نمی زند.

— دقیقا بالای زانو: اگر پاهای کوتاهی دارید، این قد دامن انتخاب بسیار خوبی می تواند برای شما باشد، چرا که به بیننده قد بلندتر شما را القاء می کند (چرا که در اغلب خانم ها قد ساق پا بلند تر از قد ران است). این قد دامن خصوصا برای استفاده در محیط های رسمی هم مناسب است.

– دامن بر روی زانو: قد مناسبی است که برای هر کسی و در موقعیتی قابل استفاده است، چه کسانی که قد پاهای آنها بلند است یا قد کوتاهی دارند.

— دقیقا زیر زانو: این قد دامن برای افرادی مناسب است که قد بلندی دارند و برای کسانی که قد کوتاهی دارند توصیه نمی شود.

— تا زیر زانو: این قد دامن بیشتر از هر نوع و مدلی به اصطلاح خانمانه است و بیشتر توسط خانم های خیلی جوان مورد استفاده قرار می گیرد. به مراتب هر قدر که سن ما افزایش پیدا می کند به نظر قدیمی تر و خارج از مد می آید. البته توجه داشته باشید که بهتر است از این دامن همراه با کفش پاشنه بلند استفاده شود.

— تا وسط ساق پا: این قد برای دامن در دوره کنونی خیلی پسندیده نیست و بیشتر نشان دهنده عدم توانایی شما در کنار آمدن با تغییرات است، چرا که این قد دامن ببیشتر برای دوره های قدیم بود. به عبارتی نشان دهنده این است که شما خیلی به روز نیستید و از سبک های قدیمی استفاده می کنید.

—  دامن ماکسی: این قد دامن بیشتر مناسب محیط هایی غیر رسمی تر است و برای محیط هایی که با افراد حاضر در آن خیلی آشنا نیستید یا صمیمیتی ندارید، مناسب نیست. توجه داشته باشید که استفاده از این اندازه دامن بیشتر همراه با کفش هایی جلب توجه کننده که ازتزئین خاصی برخوردار است توصیه می شود.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 3236 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *