چطور از تبدیل شدن به یک قربانی مد جلوگیری کنیم؟

شاید بطور کلی و خلاصه می توان گفت به کسی قربانی مد می گویند که از روند های و مد های مطرح شده در سالن های مد بدون توجه به اینکه چه تاثیری بر ظاهر آنها داشته یا دارد پیروی می کند. بخوبی مشخص است که هر مد و روندی که مطرح می شود بر روی ظاهر و بدن هر انسانی مناسب نیست و هر کسی نمی تواند از آن بخوبی بهره ببرد. به منظور جلوگیری کردن از تبدیل شدن به یک قربانی مد ، شما ابتدا باید یاد بگیرید چه سبک و فرم لباسی بر روی بدن شما شیک و مناسب است و بخوبی این موضوع را درک کرده و قبول کنید که برخی از لباس های بر روی بدن شما اصلا شیک نیستند.

روش اول: برای خودتان لباس بپوشید.

لباس هایی را پیدا کنید که مطابق با شکل بدن و سلیقه شخصی شما باشد.

1- بر اساس سلیقه ای که دارید اقدام به خرید لباس و پوشاک کنید. هر کس سلیقه خاص خودش را دارد، اگر آخرین روند ها و مدهای معرفی شده برای بدن و سلیقه شما مناسب نیستند، از آنها پیروی نکنید.

 قربانی مد

قربانی مد

 

 

2- شکل بدن خود را بپذیرید. همه در بدن خودشان عیب و نقص هایی دارند. یاد بگیرید که ایرادهای بدن خودتان را بپذیرید و بدانید چطور باید با آنها کنار آمده و آنها کنترل کنید.

بخش های از بدن خودتان که دارای نقصی هستند را بشناسید و راه مخفی کردن آنها را بشناسید. به عنوان یک قانون کلی، از طریق انتخاب لباس هایی که جلب توجه مخاطب را نسبت به قسمت های لاغر بدن شما جلب می کند، قسمت چاق تر بدن خودتان را به نسبت متناسب جلوه دهید.

از پوشیدن لباس هایی که موجب برجسته شدن و به چشم آمدن قسمت های نقص دار بدن شما می شود خودداری کنید. استفاده از دامن های دارای زوائد و تزئینات در طبقات مختلف ممکن است در تن یک خانم لاغر اندام با بدن به شکل مثلث خیلی زیبا باشد، اما استفاده از آن توسط خانمی که بدنی شبیه به گلابی دارد، تنها موجب جلب توجه به پاهای وی می شود که اغلب دارای ران های بزرگتری هستند. علاوه بر این، استفاده از لباسی که خیلی تنگ و جفت بدن است در تن یک خانم لاغر اندام خیلی زشت و بی قواره است، در حالیکه استفاده از همین لباس در بدن یک خانم به شکل گلابی اینچنین نیست و نتیجه ای عکس در بر دارد.

 قربانی مد

3- اندازه های خود را بدرستی بدانید. اندازه های دقیق خود را به دست آوردن و بشناسید و آنها را جدول اندازه های ارائه شده از طرف یک برند خاص یا یک فروشگاه لباس مقایسه کنید. در این مطلب می توانید روش های درست و استاندارد برای گرفتن اندازه های خودتان را مطالعه کنید.

قربانی مد

4- بودجه ای را تعیین کنید.

با نگاهی به درآمد ماهیانه خود به راحتی تعیین کنید که در هر بار مراجعه برای خرید پوشاک چه مبلغی را می توانید برای این کار هزینه کنید.

به درصد تعیین شده از بودجه خود توجه داشته و به آن وفادار باشید. انجام دادن چنین کاری از تصمیم های یکباره برای خرید جلوگیری می کند و به شما اجازه می دهد تا تنها اقدام به خرید لباس هایی بکنید که واقعاً بر روی بدن شما زیبا هستند.

اگر در خود توان انجام چنین کاری را نمی بینید، پس کارت اعتباری با نقدی خود را در خانه گذاشته و تنها مقدار معینی پول نقد همراه خود داشته باشید.

روش دوم: از لباس هایی که دارید خوب و مناسب استفاده کنید.

با دقت لباس بخرید و لباس ها را بصورتی با هم ست کنید که جلوه خوبی بر روی بدن شما داشته باشند.

 قربانی مد

قربانی مد

1- لباس های اضافی را از کمد لباس های خود خارج کنید.

کمد لباس های خود را کنترل کنید و در بین لباس ها به دنبال آن دسته از لباس هایی باشید که از مد افتاده و دیگر قابل استفاده نیستند. اگر جای لازم برای نگهداری آنها را دارید، آنها را بسته بندی کرده و در جایی نگهداری کنید تا در صورتی که استفاده از آنها دوباره مد شد، همچنان بتوانید از آنها استفاده کنید.

آن دسته از لباس هایی که وضعیت خوبی ندارند را دور بریزید یا برای کار دیگری از آنها استفاده کنید.

 قربانی مد

2- بجای پیروی کردن از آخرین مد های مطرح روز، سعی کنید بیشتر نسبت به استفاده از اصول اولیه پوشاک کشش پیدا کنید.  روند های مد می آیند و می روند، اما این اصول اولیه مد هستند که همیشه ماندگارند. همیشه سعی کنید این اصول اولیه را حفظ کنید، و فقط و فقط گاه به گاه از برخی اصول و روندهای جدید پیروی کنید.

 قربانی مد

3- بجای توجه به مارک و برند به طراحی و دوخت مناسب لباس های توجه داشته باشید. بجای توجه به نام و اینکه آن را چه کسی دوخته و تولید کرده است به طرح و کیفیت تولید آن توجه داشته باشید. توجه زیاد داشتن به نام برندها به راحتی می تواند شما را به دام خرید لباس هایی بیاندازند که اصلا ارزش خرید کردن ندارند.

 قربانی مد

قربانی مد

4- قبل از خریدن پِرُو کنید.

 لباس ها را قبل از خریدن در اتاق پِرُو، پِرُو کنید. در آینه قدی این اتاق ها بخوبی ظاهر خود را مورد بررسی قرار دهید تا زمانی که بخوبی متوجه شوید که این لباس بر روی بدن شما کاملا شیک و زیبا است.

در خرید کردن سعی کنید یکی از دوستان خودتان را که اطلاعات خوب و کاملی دارد و به سلیقه وی کاملا اعتماد دارید، همراه خود ببرید تا به راحتی لباسی که برای شما مناسب است را کنار نگذاشته یا بطور عکس لباسی که برای شما مناسب نیست را نخرید. این دوست شما می تواند یک نظر ثانویه در کنار نظر خودتان ارائه دهد.

قربانی مد

5- همیشه تعادل و تناسب را در نظر داشته باشید.

از پوشیدن لباس های مختلف تحت سبک و مدهای مختلف با هم خودداری کنید. سعی کنید یک لباس با مد و روند جدید را همراه با لباس های دیگر که بر اساس اصول اولیه مد ست شده اند را استفاده کنید.

از ترکیب لباس های که چشم گیر و جلب توجه کننده یا یکدیگر اجتناب کنید. به عنوان مثال، از پوشیدن بلوزی با دایره های بزرگ و خال خالی همراه با یک دامن طرح شطرنجی خودداری کنید. طرح هایی که خیلی جلب توجه می کنند در کنار هم تضاد دارند.

اگر طرح ها و سبک های مختلف را باید با یکدیگر ترکیب کنید، سعی کنید یک طرح ساده که اصلا جلب توجه نمی کند را در کنار یک طرح جلب توجه کننده با یکدیگر استفاده کنید. به عنوان مثال، بلوز گلدار را می توانید همراه با یک شلوار ساده یا با راه راه باریک استفاده کنید.

 قربانی مد

قربانی مد

6- چند قلم پوشاک تزئینی و اضافی مختلف در کنار هم استفاده قرار نکنید. سعی کنید از یک یا مورد پوشاک اضافی و تزئینی استفاده کنید، مثلا استفاده از یک دستبند ساده و شیک در کنار یک کفش پاشنه بلند و هماهنگ کافی نیست، دیگر نیازی به استفاده از یک گردنبند و کیف و …. نیست.

 قربانی مد

7- از لباس هایی استفاده کنید که با موقعیت و مراسم مورد نظر هماهنگی و تطابق داشته باشد. هر سبک و مُدی برای هر موقعیت و مکانی مناسب و قابل استفاده نیست.

یک نکته تکمیلی:

 از لباس های زیر مناسب استفاده کنید. لباس های زیر سفید یا رنگ پوست را در زیر لباس هایی به رنگ روشن استفاده کنید و لباس های زیر بدون درز را در حالی استفاده کنید که از لباس های نازک و جذب بدن به تن می کنید. از همه مهمتر اینکه، از لباس های زیری بهره ببرید که کاملا اندازه و مناسب بدن شما باشد.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1330 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *