لباس رسمی مناسب محل کار برای آقایان

در محیط کاری، لباسی که میپوشید بطور کامل نشانی از سطح حرفه ای بودن شماست و لباس رسمی گاهی اوقات حتی می تواند به عنوان معیاری برای سنجش سطح توانایی شما باشد. زمانی که همکاران و مشتریان به شما نگاه می کنند، باید بلافاصله از کار کردن با شما احساسی توام با آرامش را دریافت کنند. در این مطلب و دیگر مطالبی از این دست که برای شما در آینده در مجله مد و پوشاک صفر یک ایران منتشر می کنیم، تعدادی راهکار برای تیز و هشیار و در عین حال حرفه ای به نظر رسیدن شما ارائه می کنیم.

لباس رسمی

لباس رسمی مناسب محل کار برای آقایان

1- اگر در یک محیط کاملا حرفه ای و رسمی با مشتریان مانند بانک یا یک دفتر رسمی کار می کنید، باید بصورت رسمی لباس بپوشید. منظور از پوشیدن لباس رسمی اغلب استفاده از یک کت و شلوار، کراوات و کفش رسمی می باشد.

— از لباس هایی استفاده کنید که کاملا اندازه شما باشند. لباس هایی که بیش از اندازه تنگ باشند، کار کردن را برای شما سخت و دشوار می کنند. لباس هایی هم که خیلی گشاد باشند، به نظر نامرتب و شلخته و غیر حرفه ای به نظر می آیند. لباس مورد استفاده برای محل کار باید چنان راحت و جا افتاده باشد که راحتی از ظاهر آن کاملا مشخص باشد.

— از یک خیاط بخواهید اندازه های شما را در بیاورد و سپس لباس کاملا مناسبی را به شما پیشنهاد دهد. با اینکه دقیقا ممکن است شما آن لباس ها را خریداری نکنید، درکی دقیق از اندازه های خود برای امتحان کردن لباس در موقعیت های بعدی بدست می آورید.

— توجه کنید و ببینید همکاران شما به چه صورتی لباس می پوشند و روش لباس پوشیدن آنها را به عنوان یک استاندارد برای خود در نظر بگیرید. همواره سعی کنید در محل کار همانند و یا حداقل در سطح همکاران خود لباس بپوشید.

لباس رسمی مناسب محل کار برای آقایان

انتخاب پیراهن و کراوات برای لباس رسمی

2- سعی کنید از یک پیراهن رنگی، دکمه دار، آستین بلند و یقه دار استفاده کنید. همیشه پایین پیراهن خود را در داخل شلوار قرار دهید.

— پیراهن هایی که رنگ متعادل دارند، به دلیل میانه بودن — یعنی نه خیلی تیره و نه خیلی روشن — مطلوب هستند. سعی کنید پیراهن ساده و بدون طرح یا نهایتا با خطوط باریک کمرنگ باشند.

— از رنگ های خیلی جیغ مانند زرد روشن، پرتقالی یا برخی پرده ها از رنگ قرمز خودداری کنید.

— پیراهن ها اغلب در اندازه های مختلف موجود هستند که این اندازه ها شامل قد مردان و ساختار بدنی آنها می باشد. اگر بدنی عضلانی دارید، به دنبال استفاده از سایز های بزرگ تر باشید تا ماهیچه های شما زیاد نشان داده نشوند. اگر بدن شما دراز و باریک است، از اندازه کوچک تر استفاده کنید. اگر بزرگ و درشت هستید هم هستید طبیعتاً باید به دنبال تهیه اندازه بزرگتر برای خود باشید. باز هم تکرار می کنم که تاکید شما باید بر روی راحتی و اندازه بودن لباس باشد.

— اگر در مورد اندازه بودن یک لباس و اندازه آن اطمینان ندارید از یک خیاط مشورت و راهنمایی بگیرید و از او بپرسید که چه سایزی بر روی بدن شما حرفه ای تر به نظر می آید.

لباس رسمی مناسب محل کار برای آقایان

انتخاب کت

3- از کتی استفاده کنید که هماهنگ با پیراهن و شلوار شما یا هر دو آنها باشد. حتما توجه داشته باشید که رنگ لباس شما محافظه کارانه باشد، به این معنا که نه موجب توجه دیگران شود و یا خیلی نشان از متظاهر بودن شما داشته باشد.

— کراوات با طراحی و رنگ های ساده همیشه بهترین انتخاب هستند.

— از کراوات هایی دارای رنگ بسیار روشن هستند یا طرح هایی خیلی پیچیده و جلب توجه کننده بر روی خود دارند اجتناب کنید، چرا که موجب حواس پرتی یک عده می شوند.

— قد کراوات را نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند در نظر بگیرید. اندازه مناسب برای طول کراوات قرار گرفتن لبه آن در بالای کمربند شما می باشد. این قد استاندارد برای کراوات در نظر گرفته می شود.

— در رابطه با استفاده از گره های خلاقانه یا خاص هیچ نگرانی نداشته باشید، چرا که گره کراوات خیلی در ظاهر شما تفاوتی ایجاد نمی کند و تنها موضوعی که می تواند بر روی آن تاثیر گذار باشد قد و پهنای کراوات است که معیار مناسب برای آن را یادآوری کردم. شما از هر گره ای برای کراوات استفاده کنید مناسب شرایط رسمی و کاری است.

لباس رسمی مناسب محل کار برای آقایان

انتخاب شلوار برای لباس رسمی

4- از شلوارهایی با رنگ محافظه کارانه استفاده کنید. این رنگ ها شامل مشکی، طوسی یا آبی تیره مورد استفاده در ارتش می باشد.

— مدل های شلوار عموما بصورت برش معمولی، برش راسته و برش چسبان در بازار موجود هستند. شلوار های با برش معمولی عموما در قسمت ران پا جادار تر بوده و تا رسیدن به قسمت پایین شلوار قدری باریک تر می شوند. برش راسته در قسمت با لگن و ران قدری جذب و جفت هستند و شلوار های با برش چسبان هم همچنان که از نام آنها پیداست در سراسر بدن از بالا تا پایین جذب بدن می باشند. در اینجا باید توجه داشته باشید که اطلاع از شکل و فرم بدن شما بخوبی در انتخاب شلوار مناسب به شما کمک می کند.

— از شلوار هایی استفاده کنید که بطور کامل اندازه کمر شما باشند و در قسمت بالای کمر قرار بگیرند. شلوار نباید از باسن شما آویزان باشد، چرا که ظاهر شما بسیار غیر حرفه ای جلوه می دهد.

— حتما توجه داشته باشید که شلوار بطور مناسب در قسمت پایین تو گذاشته شده باشد، شلواری که در حین راه رفتن بر روی زمین کشیده شود یا دارای سایز مناسب شما نیست یا اینکه قسمت پایین آن (سجاف آن) بخوبی تو گذاشته نشده است.

— از شلوار های رنگ خاکی یا مخمل راه راه اصلا استفاده نکنید، چرا که این شلوار ها برای محیط های کاری غیر رسمی مناسب می باشد.

لباس رسمی مناسب محل کار برای آقایان

پوشیدن کت

5- از کت یا ژاکتی استفاده کنید که رنگ آن حتما متناسب با شلوار شما باشد. باز هم در این قسمت یادآوری می کنم که همیشه از رنگهای محافظه کارانه استفاده کنید.

— استفاده از یک کت شخصی دوز یا کت تک همیشه ارجح تر است. هر چند که توجه به آن خیلی مانند شلوار و پیراهن از اهمیت زیادی برخوردار نیست، اما اگر کت قدری جادار تر یا کمتر چسبان باشد، بهتر است.

— اگر کت اسپرت شما دو دکمه است، تنها دکمه بالای آن را ببندید. اگر کت شما سه دکمه است، دکمه وسط را ببندید. این موضوع فقط نکته ای در رابطه با مد یا سبک لباس پوشیدن شما نیست، بلکه موجب راحت تر جرکت کردن شما هم می شود.

— وقتی بر روی صندلی می نشینید، دکمه کت خودتان را باز کنید تا از فشار وارد شدن به دکمه، باز شدن و خارج شدن از جای دکمه بصورت نصفه و نیمه یا حتی کنده شدن آن جلوگیری کنید. این کار همچنین از چروک شدن کت شما هم جلوگیری می کند.

— بعضی از موقعیت های کاری نیازمند استفاده از کت و شلوار سر هم یا کت و جلیقه هم نیستند، اگر در این رابطه مطمئن نیستید، سعی کنید از کت و شلواری استفاده کنید که از نظر طرح و رنگ با یکدیگر هماهنگ باشند، چرا که این حالت مطمئن ترین روش بوده و حرفه ای ترین حالت هم می باشد.

لباس رسمی مناسب محل کار برای آقایان

انتخاب کفش رسمی برای لباس رسمی

6- از کفش های رسمی با لباس رسمی استفاده کنید، مشکی یا چرم کردوبا (چرم قهوه ای). هر چند هفته یک بار آنها را واکس بزنید و همواره سعی کنید ظاهر آنها براق باشد.

— سعی کنید کفشی پیدا کنید که بیشتر از 2.5 سانت از طول پاهای شما بلند تر نباشد. حتما توجه داشته باشید که کفش های رسمی دارای برش و مدل های متفاوتی از کفش های معمولی هستند و سایز و اندازه کفش های راحتی شما برای کفش رسمی اصلا مناسب نیست.

— برای جلوگیری از جروک شدن و چین خوردن سطح کفش های خود حتما یک قالب چوبی کفش تهیه کنید و زمانی که از کفش ها استفاده نمی کنید، این قالب ها را در داخل کفش قرار دهید. همچنین به خاطر داشته باشید زمانی که به مدت طولانی از کفش های خود استفاده نمی کنید، حتما آنها را در داخل جعبه خودش نگهداری کنید.

همیشه با کفش رسمی خود از جوراب های به رنگ تیره استفاده کنید. هرگز همراه با لباس رسمی از جوراب های ورزشی سفید رنگ استفاده نکنید.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 2485 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *