لباس مناسب برای بدن بیضی شکل چیست؟

به عنوان یک بدن بیضی شکل، می توانم بگویم که شما قفسه سینه ای بزرگ به همراه باسنی باریک دارید که البته بخش میانی بدن قدری پر تر و بزرگتر است. در زمان افزایش وزن بیشتر با افزایش وزن در بخش میانی بدن و شکم، پشت و قسمت بالای بدن روبرو هستید. کمر شما خیلی مشخص و تعریف شده نیست. شما همچنین گردنی پر و البته کوتاه تر به همراه صورتی پر و به اصطلاح گوشتی دارید. باسن شما تاحدودی تخت و صاف است و پاهای لاغری دارید. بهترین ویژگی بدن شما هم پاهای خوش ترکیب شما هستند.

لباس مناسب برای بدن بیضی شکل

چگونه لباسی برای بدن شما مناسب است

نکته کلیدی در انتخاب لباس برای بدن بیضی شکل شما عدم تاکید و جلب توجه به بخش میانی بدن شما و تاکید بیشتر بر کمر شماست. این نتیجه با انتخاب لباس هایی حاصل می شود که موجب پُرتر نشان دادن و انحناء دادن به بخش پایینی بدن شما شوند و همچنین لباس هایی است که موجب باریک تر نشان بالا تنه بدن شما شوند. شما پاهای بسیار زیبا و متناسبی دارید که به راحتی از قد دامن به نفع خودتان استفاده کنید، اما نباید خیلی از دامن های با قد کوتاه استفاده کنید، چرا که موجب بزرگ و چاق به نظر رسیدن بخش میانی بدن شما می شوند. در ادامه این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران برای انتخاب هر یک از لباس های مناسب برای برای بالا تنه، پایین تنه و لباس های شنا نکاتی را برای شما مطرح کرده ام:

بالاتنه های مناسب برای بدنی به شکل بیضی:

از لباس هایی براری بالاتنه خودتان استفاده کنید که ضمن باریک تر نشان دادن بالاتنه بدن شما به مشخص کردن و تعریف کردن نقطه میانی بدن و کمر شما کمک کند:

لباس های که دارای کمر کرستی باشند یا بر روی کمر آنها از کمربند استفاده شود.

یقه هایی به شکل مربع، U یا V انگلیسی.

بلوز یا ژاکت هایی که مدل چپ و راستی باشند.

بلوزهایی که طرح یا جزئیاتی بصورت مربع بر روی آنها استفاده و نمایان شده باشد.

بلوزهایی که در قسمت باسن قدری گشاد می شوند.

1 – بلوزهای با یقه مربع شکل یا یقه های باز که از بالا تا پایین دکمه می خورند و در قسمت کمر مدل کمر کرستی و تنگ دارند و همچنین در قسمت باسن قدری گشاد شده و از بدن فاصله می گیرند، موجب مشخص شدن دور کمر می گردند.

2 – بدنبال بلوزهایی همراه با کمربند باشید که در قسمت باسن قدری گشاد می شوند.

3 – بلوزهای طرح تونیک را انتخاب کنید که کمر کرستی و چسب دارند. تونیک هایی با یقه باز و به نسبت گشاد و تزئیناتی در حاشیه دور گردن برای فرم بدن شما بسیار شیک و زیبا هستند.

4 – بلوزهایی با طرح چپ و راستی همراه با آستین ساده و یقه V شکل بپوشید. دو طرف این بلوزهای چپ و راستی باید بر روی کمر طبیعی شما بر روی هم قرار بگیرند و در قسمت باسن قدری گشاد شوند.

5 – ژاکت های خاکی رنگ همراه با کمربند که برای سفر و سیر و سیاحت مناسب هستند و جیب هایی جیب هایی را بر روی قسمت باسن داشته و یقه گشادی دارند، موجب انحناء دادن به قسمت باسن شما و کوچک نشان داده شدن شکم شما می شوند.

لباس مناسب برای بدن بیضی شکل

بدن بیضی شکل

6 – ژاکت های شخصی دوز، با کمرهای کرستی و یقه های باز و لبه های برگردان و که در قسمت باسن قدری گشاد می شوند، برای شما بسیار شیک هستند، فقط توجه داشته باشید که بر خلاف نمونه نشان داده شده در تصویر بالا اولین دکمه آنها باید در زیر قفسه سینه قرار بگیرد.

پایین تنه های مناسب برای بدنی به شکل بیضی

باید بدنبال لباس هایی برای پایین تنه خود باشید که موجب کوچکتر نشان دادن نیمه پایین بدن شوند:

باید به دنبال تزئیناتی همانند شرابه، جیب های جلب توجه کننده و جیب های در دار باشید.

دامن های بلند، گشاد و با طرح حبابی یا طرح طبقه ای

 بدن بیضی شکل

دامن های با طرح حبابی

شکل بدن شما بیضی شکل است؟

دامن های بلند و نیم کلوش با طرح طبقه ای

شلوارهای طرح کارگو با جیب های پشتی جلب توجه کننده و بزرگ

شلوارهایی با پاچه های گشاد

شلوارهایی که فاق متعادل و معمولی و همچنین پهنای کمر به نسبت پهن

 بدن بیضی شکل

تقسیم بندی انواع فاق شلوار بر روی بدن

 بدن بیضی شکل

نمونه های لباس مناسب برای پایین تنه بدن هایی شبیه به بیضی

1 – شلوارهای جین یا طرح کارگو که در قسمت جلو و جیب های پشت خیلی پف کرده و جلب توجه می کند به متعادل جلوه کردن قسمت شکم و افزودن انحناء به نیمه پایینی بدن بسیار کمک می کند.

2 – شلوارهایی که پاچه های مواج و گشاد دارند بر روی بدن شما بسیار شیک و زیبا می شوند. شلوارهای رسمی و اداری که البته پاچه های گشادی دارند نیز با داشتن جیب های پشت و کناری بزرگ و جلب توجه کننده نیز به انحناء مناسبی به باسن شما می دهند.

3 – دامن های مواج و البته پف کرده که عموما در حین حرکت از بدن شما جدا می شوند به پر شدن و پف کردن باسن شما بسیار کمک می کنند.

4 – دامن های راسته که به مراتب با پایین آمدن گشاد می شوند بر روی شکل و فرم بدن شما بسیار شیک و زیبا هستند، خصوصا اگر همراه با بلوز یا کتی استفاده شوند که موجب برجسته ساختن باسن شما شود.

لباس شنا مناسب برای بدنی به شکل بیضی

بدنبال استفاده از آن دسته از لباس های شنا باشید که محل واقعی قرار گرفتن کمر شما را مشخص کرده و انحناء بیشتری به بدن شما بدهد:

مایو های دو تکه ای که برای قسمت بالا تنه شامل یک تاپ بلند ساده هستند و همچنین مایوهای یک تکه که بر روی آنها طرح ساعت شنی چاپ شده باشد.

بندهای سر شانه ای که دقیقا در وسط شانه قرار می گیرند.

شورت هایی همراه با برخی تزئینات و … بر روی قسمت باسن، همانند بندهای کناری برای بستن دو طرف لباس

لباس های شنا که بصورت دامن طراحی شده اند و در قسمت بالاتنه و بر روی سینه آن از رنگ روشن استفاده شده است.

لباس های شنا با طرح های مورب و متقاطع یا طرح های چپ و راستی

 بدن بیضی شکل

نمونه لباس هایی با طرح های مورب و متقاطع یا طرح های چپ و راستی

 بدن بیضی شکل

نمونه لباس هایی با طرح های مورب و متقاطع

 بدن بیضی شکل

نمونه های لباس های شنا مناسب برای بدن شبیه به بیضی

1 – در جستجوی مایو های دو تکه ای باشید که برای قسمت بالا تنه شامل یک تاپ بلند ساده هستند و بند آنها در قسمت سرشانه دقیقا در وسط شانه ها قرار می گیرند. بالاتنه این دست از مایو ها که طرح ساعت شنی بر روی آنها چاپ شده باشد زیبایی ویژه ای بر روی بدن شما دارد. هرگز از مایوهایی در قسمت پایین تنه به رنگ تیره بوده و در بالاتنه از رنگ یا طرح های روشن دارند، استفاده نکنید.

2 – لباس های شنا که بصورت دامن طراحی شده اند که در قسمت بالاتنه یا پایین تنه رنگ روشن داشته و بر روی باسن قدری گشاد می شوند بسیار زیبا بوده و اثر شکل ساعت شنی را بر روی بدن شما خواهند داشت.

3 – لباس های شنا یک تکه با طرح ساعت شنی بر روی آنها برای شکل بدن شما بسیار خوب و مناسب هستند. از مایوهایی استفاده کنید که در کناره ها و پهلو رنگ تیره داشته و در قسمت میانی دارای طرح و البته به رنگ روشن هستند.

 بدن بیضی شکل

لباس شنا یک تکه با طرح ساعت شنی بر روی

4 – مایوهایی که دارای طرح چپ و راستی یا مورب و متقاطع هستند به تعریف و مشخص شدن قسمت کمر شما بسیار کمک می کنند.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1812 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *