پنج مزیت کرایه کردن لباس عروس

شاید پیش از این اطلاعات مختلفی از منابع مختلف در رابطه با زنانی که بدنبال کرایه کردن لباس عروس  خود بوده اند کسب کرده باشید. در پی بررسی چند منبع مختلف در این مطلب از مجله گو گ شو برای شما مواردی را فهرست کرده ایم که به مزایای کرایه کردن این لباس اشاره دارد. در نوبت های دیگر مطالبی هم در رابطه با خرید این لباس خواهیم داشت و نهایتا روش خاصی را پیشنهاد نمی کنیم و انتخاب نهایی را بر عهده شما خوانندگان صفر یک ایران می گذاریم.

اجاره کردن لباس برای مناسبت های رسمی چیز جدیدی نیست و تا آن جایی که به خاطر دارم زنان و مردان بسیاری بوده اند که برای بخش های مختلف این مراسم اقدام به اجاره لباس یا دیگر اقلام مورد نیاز خود کرده اند. حتی افراد مشهور و ستاره های سینما هم خیلی اوقات برای حضور بر روی فرش قرمز اقدام به کرایه برخی از جواهرات و لباس ها می کنند. اما روز عروسی، روز بسیار ویژه ای در زندگی هر فردی است که اطلاع داشتن از مزایای اجاره لباس می تواند نکاتی بسیار زیادی را در رابطه با چرایی و لزوم در نظر گرفتن این گزینه برای شما روشن می کند.

 کرایه کردن لباس عروس

پنج مزیت کرایه کردن لباس عروس

مراسم عروسی پر خرج است و اجاره کردن لباس کمک بزرگی به حساب می آید

این یک حقیقت است، حتی با تهیه کردن بسیاری از اقلام و انجام دادن بسیاری از کارهای مربوط به این مراسم توسط خود افراد باز هم این مراسم چیزی در حدود 10 میلیون تا شاید گاهی 100 میلیون تومان هزینه در بر دارد. به عنوان یک حقیقت باید توجه داشت که مراسم ازدواج یکی پرخرج ترین بخش های زندگی هر زوج می باشد. هزینه کیک، لباس، کادو، محل برگزاری و بسیاری جزئیات دیگر که در پایان کار اضافه می شوند.

اجاره کردن لباس های مورد استفاده در این مراسم تا حدودی می تواند هزینه های این مراسم را متعادل کند و از یک هزینه که عموما بالغ بر چند میلیون می شود جلوگیری و آن را برای شما در موقعیت های دیگر زندگی ذخیره کند یا اینکه حتی آن مبلغ را برای بخش مناسب تری از مراسم استفاده کنید.

سلام بر لباس، خداحافظ

خوشبختانه مراسم عروسی مراسمی که همه ما امیدواریم فقط و فقط یکبار آن را در زندگی خودمان تجربه کنیم. با این وجود حتی اگر شرایط به گونه ای باشد که برای چندین بار اقدام به ازدواج در طول زندگی خودمان بکنیم، باز هم احتمال اینکه بخواهیم برای هر نوبت از یک دست لباس ثابت استفاده کنیم، بسیار کم است. اغلب ما این لباس های بسیار زیبا فقط و فقط یکبار استفاده می کنیم و سپس آن را در گوشه ای از کمد لباس های خود نگهداری می کنیم. این سرنوشت خیلی بدی برای یک لباس زیباست. استفاده از خدمات کرایه لباس موجب اطمینان از عدم تعهد به اختصاص چیزی در حدود یک سوم از فضای کمد لباس های خودمان برای لباسی فوق العاده زیبا می شود که اصلا برای هیچ مراسم دیگری قابل استفاده نبوده و البته تا پایان عمر هم دیگر قرار نیست نور خورشید را به خودش ببینید.

این کار گزینه های انتخاب لباس را برای شما افزایش می دهند

این دقیقا موضوعی است که خودم همیشه به دوستان و آشنایان در زمان تصمیم گیری برای خرید یا کرایه کردن لباس عروس گوشزد می کنم. فرض کنید همین الان لباس عروس دوخته شده توسط یکی از بهترین خیاط لباس عروس را همراه با تمامی تزئینات و … آن بر تن دارید. مطمئن باشید هزینه تهیه چنین لباسی آنقدر زیاد است که از پوشیدن آن پشیمان می شوید. اما با استفاده از خدمات کرایه لباس مختلف قادر به استفاده از این لباسی می شوید که در غیر اینصورت قادر به پرداخت هزینه لازم برای آن نبودید. چرا که خدمات کرایه کردن لباس عروس به شما اجازه می دهد تا از گرانترین لباس به قیمتی بسیار کمتر از قیمت خرید خرده فروشی آن بهره مند شوید. در مجموع می توان گفت با این کار چیزی در حدود 90% هزینه تهیه یک دست لباس را برای خود کاهش داده اید.

 کرایه کردن لباس عروس

پنج مزیت کرایه کردن لباس عروس

خدمات کرایه لباس فقط و فقط محدود به کرایه کردن لباس عروس نیست

در واقع شما می توانید لباس ساقدوش، لباس عروس، لباس داماد و … را هم به این روش تهیه کنید. بنابراین منفعت اقتصادی این کار فقط و فقط محدود به شما و همسر خودتان نمی شود، چرا که مطمئنا لباسی که ساقدوش هم در اینگونه مراسم بر تن می کند اغلب فقط و فقط در این مراسم و تنها برای یک بار مورد استفاده آنها قرار می گیرد و سرنوشتی مشابه با لباس عروس را دارند.

البته همچنان که چند خط بالاتر هم به آن اشاره کردم، مثلا داماد هم می تواند لباس خودش را به این ترتیب تهیه کند، اما لباس داماد قدری متفاوت است. اول از همه اینکه مراکز ارائه دهنده کرایه اینچنین لباس هایی خیلی کمتر از لباس های خانم ها هستند و نکته دوم اینکه لباس داماد اغلب به گونه ای است که فقط و فقط محدود به این مراسم نیست و در مراسم های دیگر خصوصا با اندکی تغییر قابل استفاده می باشد. هرچند که با این کار کلیشه قدیمی که خانمها همیشه دوستدار خرید کردن و ریخت و پاش کردن در این امور هستند و آقایان ریال به ریال پول را حساب و کتاب می کنند، در صورتی که هر دو لباس های خودشان را کرایه کنند هم تا حدودی رنگ می بازد.

همه چیز عشق است و بس

ازدواج یک رویداد خاص است که بین دو نفری که صمیمانه یکدیگر را دوست دارند اشتراک برقرار می کند. البته امیدواریم اینگونه باشد. اگر این موضوع را در ذهن داشته باشید، در صورتی که قدری سنتی تر فکر می کنید و بر این باور هستید که عروس باید لباس خودش را حفظ و کند و هر چند وقت یکبار با نگاه کردن به آن خاطرات قدیمی خودش را مرور کند، موضوع کرایه کردن لباس برایتان قابل قبول تر می شود. هر چند که اگر از عروس های قدیمی تر بپرسید به خوبی می توانند به شما بگوید که نوستالوژی این روز و این لباس بعد از چندی خیلی راحت از ذهن شما پاک می شود. حتی با وجود مسائل و مشکلات روزانه، ممکن است دیگر لباس خودتان را برای این روز به یاد هم نیاورید.

در آینده در مطالبی دیگر باز هم از زوایای دیگر به کرایه کردن لباس عروس می پردازیم. صفر یک ایران را دنبال کنید.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1278 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *