پنج نکته ای که قبل از خرید شلوار جین باید بدانید

زمانی که در شلوار جین سرمایه گذاری می کنید، باید بدانید که این نوعی سرمایه گذاری بلند مدت و البته صمیمانه با این نوع لباس خواهد بود. بنابراین حتما باید مطمئن شوید که شلواری که انتخاب می کنید برای اندازه و شکل بند شما مناسب و با سبک زندگی شما هم همخوانی داشته باشد.

1- سایز شلوار جین خود را تعریف کنید.

از آنجایی که برند های امروزی شلوار جین خودشان را بر اساس اندازه کمر آنها سایز بندی می کنند، بهتر است اندازه کمر خود را برای داشتن بهترین هماهنگی با لباس مورد نظر بدست بیاورید. بنابراین با استفاده از یک متر انعطاف پذیر اندازه طبیعی دور کمر خود را بدست آورید (منظور باریک ترین قسمت دور کمر خودتان است) و سپس آن عدد را برای رسیدن به یک سایز مناسب رند کنید. یعنی اگر اندازه کمر شما 72.39 سانتیمتر (28.5 اینچ) است، پس سایز مناسب شما برای شلوار لی 72 بر اساس سانتیمتر (یا 28 بر اساس اینچ) محاسبه می شود. زمانی که سایز مناسب خود را پیدا کنید، در موارد دیگر برند ها تقریبا یکسان عمل می کنند و مثلا ممکن است رنگ یا قد شلوار تفاوت کند که اصلاح آنها ممکن است. فقط توجه کنید تنها چیزی که در شلوار جین قابل اصلاح شدن نیست، اندازه کمر شلوار است، بنابراین هرگز در مورد آن مصالحه نکنید.

پنج نکته ای که قبل از خرید شلوار جین باید بدانید

پنج نکته ای که قبل از خرید شلوار جین باید بدانید

2- قد شلوار جین قابل تغییر است

ایجاد تغییر در قد شلوار یک تغییر کوچک و قابل اجرا به نظر می رسد، اما عموما این اندازه باید توسط کفش هایی که در نهایت در کنار این شلوار مورد استفاده قرار می گیرد تغییر پیدا کند. مثلا جین هایی که در بازار تحت عنوان فلر کات معروف هستند، بهتر است با کفش های پاشنه بلند یا نهایتا پاشنه کوتاه مورد استفاده قرار بگیرند و نهایتا چیزی در حدود یک اینچ یا دو نیم سانت از روی زمین فاصله داشته باشند، در حالی که قد جین های لوله تفنگی تنها باید تا حوالی قوزک پا یا حتی کمی بالا تر از آن قرار بگیرد. برای زیبا تر نشان دادن شلوار های مدل لوله تفنگی، خصوصا در رنگ های تیره، حتی می توانید لبه های تو گذاشته شده شلوار را هم کوتاه کنید تا لبه های ریش ریش شده آن نمایان شود، که البته باز به سلیقه شما به عنوان مصرف کننده بستگی دارد.

3- اجازه دهید نیمرخ و رنگ شلوار به نفع شما عمل کند

می خواهید جلوه کردن ناحیه کمر و پشت شلوار را بی اهمیت نشان دهید یا وهم و خیال داشتن پاهای بلند را به بیننده انتقال دهید؟ پس شلوار جین با رنگ تیره که قد آن تقریبا تا روی زمین می رسد انتخاب مناسبی برای شماست. در مقابل اگر پاهایی عضلانی و تنومند دارید باید دنبال شلوارهایی تک رنگ باشید.

4- رویکرد 360 درجه اتخاذ کنید

قبل از خرید کردن، آن را امتحان کنید. در حالی که شلوار را بر تن کرده اید، در مقابل یک آینه تمام قد بایستید و توجه کنید که این جین بر تن شما از پشت به چه صورت دیده می شود. سپس بر روی صندلی موجود در فروشگاه بنشید و بعد از چند لحظه بلند شوید. این کار را چند بار تکرار کنید تا مطمئن شوید که احساس ناراحتی برای شما ایجاد نمی کند. دقت کنید که در این حرکت شلوار نباید خیلی کشیده شود و همچنین قسمت هایی از بدن شما تحت فشار برآمده جلوه نکند.

شلوار جین

5- همواره به سبک و اندازه ای مناسب وفادار باشید

پگی جوئل Peggi Jewell از کارشناسان صنعت مد اعتقاد دارد در انتخاب شلوار جین همواره باید به مسائل با دیدی ساده نگاه کرد. توجه کنید که چه شکل و اندازه ای برای شما مناسب است و همواره در خرید های خود از آن پیروی کنید. این کار همانند اطلاع داشتن از مدل موی مناسب برای صورت شماست. زمانی که به این نتیجه رسیدید که چه برند و یا سبکی برای شما بهتر از بقیه است، همیشه در خرید های خود آن را مد نظر قرار دهید و فقط موارد کوچکی از لحاظ رنگ و سایه و روشن و . . . برای تغییر مد نظر قرار دهید. در این کار صبور باشید، چرا که این فرایندی است که ارزش وقت گذاشتن دارد.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 6434 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *