نکات تکمیلی در رابطه با شستشو کشمیر

در چند مطلب گذشته، عنوان یکی از مطالب ما “چطور لباس کشمیر را در خانه بشوییم و . . .” بود که در آن به روش شتسشو ی این جنس پارچه در خانه بصورت مرحله به مرحله پرداخته بودیم، بگونه ای که با شستشو دادن آن در خانه باز هم از کیفیت و نرمی و لطافت آن کم نشود و همچنان لباسی فوق العاده در اختیار داشته باشیم. امروز در مطلبی جدید در مجله پوشاک و مد صفر یک ایران می خواهیم به چند نکته تکمیلی اشاره کنیم که با رعایت کردن آنها در کنار روش پیشنهاد شده در آن مطلب برای همیشه نیازی به خدمات خشکشویی در رابطه با لباس کشمیر خودتان نداشته باشید:

همانطور که قبلا توضیح دادیم، این پارچه به طور طبیعی بر روی بدن بزهای خاص در هوای سرد رشد می کند تا در برابر برف آنها را محافظت نماید. کشمیر یکی از الیاف طبیعی است که برای قرار گرفتن در محیط های بسیار سرد و مرطوب ایجاد شده است.

 

کشمیر

نکات تکمیلی در رابطه با شستشو کشمیر

بهترین راه برای حفظ درخشندگی طبیعی این پارچه، در عین حفظ نرمی و لطافت آن، شستشوی آن در آب است. همواره شیوه ای را که الیاف روی بدن حیوانات زنده به سر می برند را در نظر داشته باشید، تا متوجه دلیل توصیه ما برای  شستشو آنها با دست شوید.

و اما نکات مورد نظر ما:

— بهترین راه برای تمیز نگهداشتن و شستن این پارچه شستشوی آن با دست و در آب سرد است، که روش دقیق آن را در بالا توضیح دادیم.

— می توانید کشمیر را خشک شویی کنید بویژه اگر لکه ای روی آن است.

— ما شستن کشمیر در ماشین لباس شویی را توصیه نمی کنیم، مگر این که این دستورالعمل ها را به دقت رعایت کنید. آب سرد باشد. بار مورد نظر باید، ¼ از بار کامل (کل ظرفیت ماشین) باشد. از یک ماشین لباس شویی جدید استفاده کنید که برنامه های ویژه ای مختص شستن محصولات پشمی دارد. از نرم کننده ها یا مواد شوینده معمولی برای کشمیر استفاده نکنید، زیرا اینها برای سطوح پشمی بسیار بد بوده و لطافت آنها را از بین می برند. ما استفاده از شوینده های نرم مخصوص کشمیر در بازار را توصیه می کنیم.

— برای کشمیر از خشک کن ماشین استفاده نشود! بهترین راه برای خشک شدن این است که آن را صاف روی یک حوله قرار دهید. اگر خشک کن جدید دارید که دارای تاثیر حرکت نرم پهلو به پهلوی مخزن چرخان است می توانید از آن استفاده کنید.

— هرگز آب این پارچه خیس را با پیچاندن یا آویزان نمودن لباس مرطوب نگیرید و آن را نپیچانید. به آرامی لباس را همراه با حوله ی کتانی فشار دهید تا آب لباس خارج شود و آن را روی یک سطح صاف که رطوبت را جذب می کند، پهن نمایید. آویزان نمودن هر نوع پلوور مرطوب منجر به از دست روفتن حالت کشباف آن خواهد شد.

مجله صفر یک ایران

نمایش 1059 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *