هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند

از آنجائیکه دیگر تقریبا به اواخر پاییز رسیدیم و کم کم به زمستان وارد می شویم، با این تغییر به شما پیشنهاد می کنم هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند  رابشناسید نگاهی به کمد لباس های خودتان داشته باشید و برخی از اقلامی که توسط خیلی از مردم مورد استفاده قرار گرفته و البته شاید اقلام خیلی شیک و به روزی هم تلقی می شوند را کنار بگذارید. البته قصد ندارم چیز جایگزینی را در این بین به شما معرفی کنم که حکم تبلیغ کردن به خودش بگیرد، اما در ادامه به شما  هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند را معرفی می کنم که ضمن نامناسب بودن برای این فصل در مجموع خیلی هم شیک و زیبا نیستند و به اشتباه به عنوان مد معرفی شده اند.

 

هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند

1- شلوارهای تنگ و بدن نما که شبیه پارچه جین هم تولید می شوند

در نگاه اول این دست از شلوارها که توسط یک برند ترکیه ای به نام Jeggings هم به بازار معرفی شدند، به نظر طرحی خلاقانه به نظر می رسیدند. یعنی به نوعی می توان گفت که اینقدر تنگ و چسبان هستند که آدم فکر می کند طرف شلوار یا لباس مخصوص خواب بر تن کرده، ولی رنگ پارچه آن به گونه ای است که باز آدم تصور می کند که طرف از شلوار جین استفاده می کند و تنها نکته موجود در آنها که آنها را از شلوار خواب متمایز می کند، همان زیپ و جیب های آن است.

هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند

2- چکمه های طبیعی از پوست گوسفند

من شخصا تا آخرین روز عمر از این گفته خودم دفاع می کنم که: با پوشیدن چنین چکمه های اصلا ظاهری به روز و رو به مد نخواهید داشت و خصوصا از دید مدافعین محیط زیست ظاهر وحشیگرانه و هیولا مانند به خود می دهید. در واقع در سال 2006 که این ایده برای اولین بار مطرح شد، ایده خوبی نبود و در بسیاری از کشورها بازار قابل قبولی بدست نیاورد و مطمئنا همچنان هم چیز خوبی نیست.

هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند

3- کیف های دوشی کیسه مانند

البته برای آن دسته از دوستانی که تصور می کنند نایلون جنس خوب و شیکی است، باید متاسفانه بگم که این ایده از نظر بسیاری از طراحان مد مردود است. البته به خوبی قابل درک است که این کیف های بزرگ و با عمر زیاد برای حمل کردن مقدار زیاد وسایل بسیار مناسب هستند، اما از آنجا که تعداد آنها در دست مردم و خصوصا دختران جوان بسیار زیاد شده است، پس دیگر یک مدل کیف به روز و مد به حساب نمی آید.

هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند

4- هرگونه لباسی که حاشیه دو لا شده پایینی آن در دو طرف قرینه نباشد

در ابتدا که این طرح از لباس ها به بازار معرفی شده بودند، مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفتند، اما پس از مدتی آنقدر در محافل مختلف مورد استفاده گرفتند که در آخر توسط بخش عمده ای بازار که در ابتدا نسبت به آن اقبال نشان داده بودند، در عمل پس زده شد و اکنون که برای تهیه لباس به فروشگاه های مختلف مراجعه می کنید می بینید که انواع مختلف آنها با تخفیف های قابل توجه عرضه می شوند.

هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند

5- انواع مختلف از دستبند های دوستی

آیا شما یکی از دختران جوانی هستید که هنوز به در سن مدرسه بوده یا اخیرا از یک اردو آموزشی چند هفته ای دور از خانه بازگشته اید؟ نه؟ خوب این چیزی است که از دیدن این دستبند ها در دستان شما به نظر من رسید. این دست بند های رنگین در عمل خیلی بچگانه است و استفاده از آنها به شدت موجب خراب شدن شکل و ظاهر شما می شود. شاید برای سن شما استفاده از یک ساعت یا حتی دسبتند شیک خیلی بهتر باشد.

هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند

6- کفش هایی که با عنوان Sperry عرضه می شوند

این کفش ها که نشانه بارز آن دوخت به اصطلاح دندانه موشی در اطراف آن و عبور کردن یک بند از دور دهانه آنهاست نیز مدل هایی هستند که عملا مدت زیادی است که از مد افتاده ولی بسیار از تولید کننده گان فقط به خاطر اینکه بازار آنها را می خرد، همچنان دست به تولید آنها می زد. البته باید اعتراف کنم که خودم هم از این طرح کفش ها استفاده می کنم، اما دیگر زمان کنار گذاشتن آنها فرا رسیده است. نکته مهم اینکه اینها اساسا کفش های مردانه است که در ابتدا به اشتباه به بازار مد زنانه معرفی شد. پس اگر می خواهید ظاهری مردانه داشته باشید از آنها استفاده کنید.

هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند

7- کفش های کتانی پاشنه بلند

به عنوان آخرین مورد باید از شما خواهش کنم که واقعاً دست از استفاده از این نوع کفش ها بردارید و البته اگر هنوز به بازار شما معرفی شما نشده اند هم به یاد داشته باشید در صورتی که به شما معرفی شدند از آنها استفاده نکنید. کفش های ورزشی و پاشنه بلند در یک ترکیب جای نمی گیرند. مثلا تا حالا شده در یک مجلس رسمی شروع به ورزش و گرم کردن بدن بکنید. مطمئنا پاسخ شما منفی است.

البته باید از شما هم عذرخواهی کنم که اگر باعث شدم با این لیست از دست من ناراحت شوید، امام مطمئن باشید که واقعاً توجه کردن به این موارد به نفع شماست. اگر با مواردی که به آن اشاره کردم مخالف هستید یا باز هم مواردی می شناسید که مردم در استفاده از آنها باید دقت بیشتری به خرج دهند در قسمت نظرات این مطلب منتظر شما هستم.

هشت لباسی که باید کنار گذاشته شوند

8- پیراهن های اندامی

من می خواهم دقیقا همون لباسی رو تنم کنم که بقیه هم تو مهمونی تنشون کردن – – مطمئنا تا حالا چنین چیزی رو از هیچ دختر شیک پوش و به روزی نشنیده اید، درسته؟ پیراهن های اندامی در واقع تبدیل به یونیفرمی برای تمام مراسم ها و مهمانی های رسمی تبدیل شده اند. هیچ نکته جالب و منحصر به فردی در رابطه با آنها وجود ندارد. در واقع بیشتر شبیه به یک بانداژ رنگی باریک هستند که از داخل کیف کمک های اولیه خودتان برداشته و می خواهید به دور بدن خودتان بپیچانید. بله این لباس ها موجب تاکید بیشتر و بیشتر به چشم آمدن برخی از قسمت های بدن می شوند، اما مشکل این است که قسمت های اشتباهی از بدن را برجسته می کنند که نباید بکنند.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 4174 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *