پاک کردن لکه های عرق با قرص آسپیرین چگونه است؟

باید چگونه پاک کردن لکه های عرق با قرص آسپیرین را یاد بگیریم چون به ما کمک میکند مرتب ، تمیز و شیک باشیم   می دانید که روزهای سخت کاری و رفت و آمد از منزل به محل کار و … باعث شده در زیر بغل لباس های شما، خصوصا لباس های سفید رنگ، لکه زرد رنگی ایجاد شود که حتی با چندین بار شستشو هم از بین نمی رود؟ حتما خیلی سریع سراغ قفسه داروهای ضروری در منزل خود می روید و از انواع مختلف داروهای مسکن برای پاک کردن این لک استفاده می کنید. اما متاسفانه باید بگم که این روش برای هر لک عرقی جوابگو نیست و بسته به شدت و غلظت این لک (آنزیم های بدن شما) این روش سریع نمی تواند جوابگوی مشکل شما باشد. چرا که این لکه ها اغلب فقط و فقط بر اثر تعریق بدن هم ایجاد نمی شوند، بلکه ترکیب عرق با انواع مختلف دئودورانت های استفاده شده است که چنین بلایی بر سر لباس شما می آورند. در این مطلب یک راه سریع و آسان برای پاک کردن این لک با استفاده از قرص آسپیرین پیشنهاد می دهم و در مطالب دیگری از مجله مد و پوشاک صفر یک ایران روش هایی برای جلوگیری از لک شدن لباس هایی که دچار این لک نشده اند را برایتان معرفی خواهم کرد.

اقلام مورد نیاز شما:

— چند قرص آسپیرین

— آب

— ماشین لباسشویی

پاک کردن لکه های عرق با قرص آسپیرین

پاک کردن لکه های عرق با قرص آسپیرین چگونه است؟

1- سه یا چهار قرص آسپیرین را استفاده از دسته هاون یا وسیله شبیه به آسیاب سنگی که برای زعفران استفاده می شود، خرد کنید. می توانید آنها در داخل یک کیسه پلاستیک قرار داده و با استفاده از یک وردنه، ته لیوان یا پشت قاشق کاملا آسیاب کنید.

هر قدر آسپیرین مورد استفاده شما قوی تر باشد، از قدرت لکه بری بیشتری برخوردار است.

حتی بجای استفاده از یک کیسه پلاستیکی می توانید از یک کاغذ استفاده کنید.

پاک کردن لکه های عرق با قرص آسپیرین

پاک کردن لکه های عرق با قرص آسپیرین چگونه است؟

2- قرصهای خرد شده را بدر آب حل کنید. قرصهای پودر شده را در داخل یک ظرف کوچک آب گرم بریزید. چند لحظه صبر کنید تا این ذرات بطور کامل حل شوند. اگر بطور کامل حل نشدند، فقط کافی است قدری بیشتر آب گرم به آن اضافه کنید.

پاک کردن لکه های عرق با قرص آسپیرین

پاک کردن لکه های عرق با قرص آسپیرین چگونه است؟

3- قسمت لک شده با عرق را در این آب فرو برده و اجازه دهید بطور کامل خیس بخورد. حداقل 5 دقیقه صبر کنید، اگر لکه ها خیلی پر رنگ و مشخص هستند، حداکثر لباس باید تا دو ساعت در این محلول قرار داشته باشد.

بطور متناوب باید این آب را در داخل یک آب پاش بریزید و پس از تکان دادن به مدت 30 ثانیه قسمت لک شده را با این آب اسپری کنید، تا زمانی که این لک بطور کامل از روی لباس شما پاک شود.

4- ژل آسپیرین بمالید. برای گرفتن بهترین نتیجه تنها کافی است قدری دو یه سه آسپیرین را به همین روش که گفتم خرد کنید و این بار فقط اینقدر آب به آن اضافه کنید تا خمیری نرم حاصل شود. این خمیر یا ژل حاصل شده را بر روی لک عرق بمالید و این بار فقط و فقط 5 دقیقه صبر کنید.

این ژل آنقدر باید رطوبت داشته باشد و نرم باشد که هیچ ذره خشکی در داخل آن مشخص نباشد، اما اینقدر هم مرطوب نباشد که با ریختن آن در جایی حرکت کند و به اصطلاح حالت روانی داشته باشد.

پاک کردن لکه های عرق با قرص آسپیرین

پاک کردن لکه های عرق با قرص آسپیرین چگونه است؟

5- بصورت عادی اقدام به شستن لباس کنید. لباس را در داخل آب سرد یا ولرم بشورید، چرا که اسید ایجاد شده از قرص آسپیرین در آب گرم شدت کمتری دارد. سپس چک کنید و ببینید که آیا لک برطرف شده یا خیر، اگر بطور کامل برطرف شده بود، لباس را برای خشک شدن کنار بگذارید. اگر نه، این فرایند یک بار دیگر تکرار کنید تا کاملا برطرف شود.

اگر در منطقه ای با آب معدنی و سنگین زندگی می کنید، این آب می تواند موجب از بین تاثیر پاک کننده های مورد استفاده شما شود. برای این منظور می توانید قدری سودا به آب اضافه کنید تا اثر املاح معدنی موجود در آن کاهش دهید.

چند نکته:

تاثیر گذاری ماده اصلی موجود در آسپیرین، اسید سالیسیلیک، به همان شکلی است که سرکه، آب لیمو و اسید بُریک عمل می کند.

به منظور کسب نتایج رضایت بخش این کار را تا جایی ادامه دهید که لکه بطور کامل پاک شود.

هشدار:

این روش برای پاک کردن تمامی لکه های حاصل از عرق قابل استفاده نیست، چرا که ترکیب تمامی دئودورانت هایی که برای زیر بغل استفاده می کنید یکسان نیستند. اگر این روش برای لباس شما جواب نداد، به شما توصیه می کنم دئودورانت مورد استفاده خود را تغییر دهید (فقط توجه داشته باشید که برخی از این محصولات در ترکیبات خود آلومینیوم دارند که برای سلامت بدن مناسب نیست).

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1964 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *