پنج روش ساده برای تهیه خلخال

تابستان فصلی است که فصلی که از شر لباس‌های زیاد راحت می‌شویم و همچنین فصلی است که استفاده از زیورآلاتی خاص، مد می‌شوند. مثلا خلخال چیزی است که شما برای تکمیل ست تابستانی‌ خودتان به آن نیاز دارید و می‌توانید خودتان آن را به سادگی در خانه درست کنید. همانطور که مشخص شد، برای مطلب امروز از بخش خودت انجام بده مجله مد و پوشاک صفر یک ایران چند روش ساده برای تهیه چند نمونه خلخال ساده را برای شما تهیه کرده ایم:

خلخال

درست کردن این پابند دو رشته ای، ساده است و حدود 10 دقیقه زمان لازم دارد. برای درست کردنش، به زنجیری ساده و باریک، زنجیری با سنگ‌های مصنوعی، حلقه‌ای بزرگ، 6 حلقۀ کوچک، حلقۀ قفل، قفل و انبردست نیاز دارید.

پنج روش ساده برای تهیه خلخال

ابتدا زنجیر سنگ‌دار و دو زنجیر ساده را با استفاده از حلقه‌های کوچک به هم متصل کنید. سپس زنجیر دوم را با استفاده از دو زنجیر باریک و حلقۀ بزرگ در وسط، درست کنید. انتهای دو زنجیر را با استفاده از حلقۀ قفل به هم متصل کنید و در پایان قفل را متصل کنید.

برای درست کردن این خلخال رنگی، سیمی را بچینید و یک طرف آن را بصورت حلقه درست کنید. سپس کریستال‌های رنگی را به هر تعداد که می‌خواهید، اضافه کنید و سیم اضافه را بچینید. سپس حلقۀ اتصال را به یک طرف ردیف کریستال‌ها و انتهای متصل شوندۀ زنجیر، متصل کنید. سایز خلخال را اندازه بگیرید و زنجیر را قطع کنید. سپس با استفاده از یک حلقۀ اتصال دیگر، آنها را به هم متصل کنید.

پنج روش ساده برای تهیه خلخال

نقطۀ میانی زنجیر را بیابید و بچینید. سپس یک حلقۀ اتصال در یک سمت و حلقۀ اتصالی دیگر همراه با قفل در سمت دیگرش نصب کنید. خلخال شما آماده است.

پابندی ساده‌تر می‌خواهید؟ این طرح چطور است؟ مطمئنا زیباست، چون از زنجیر طلا با عیار  14 ساخته شده است. اما شما می‌توانید از هر زنجیری که در دسترس دارید، استفاده کنید. ابتدا زنجیر را به سایز دلخواهتان بچینید. سپس حلقۀ اتصال متصل به قفل را به یک سمت زنجیر متصل کنید و حلقۀ اتصالی دیگر به سمت دیگر. می‌توانید از آویزی کوچک هم استفاده کنید.

پنج روش ساده برای تهیه خلخال

برای این پابند زیبا، به دو زنجیر بلند، یک مهره، دو حلقۀ اتصال کوچک، قفل خرچنگی و سنجاق ته‌گرد نیاز دارید. دو قطعۀ کوچک از زنجیر بچینید و سنجاق ته‌گرد را درون مهره قرار دهید. اضافۀ سنجاق را بچینید و زنجیر را از داخل مهره رد کنید. انتهای زنجیر را حلقه کنید. زنجیر بلندتری بچینید و حلقۀ مهره را با استفاده از حلقۀ اتصال، به نقطۀ مرکزی زنجیر بلندتر متصل کنید. به یک سمت، حلقۀ اتصال و به سمت دیگر، قفل خرچنگی متصل کنید.

پنج روش ساده برای تهیه خلخال

برای درست کردن این خلخال رنگارنگ، به قیطون نازک و مهره‌های کوچک نیاز دارید. قیطون را اندازه بگیرید و 7 یا 8 سانت از انتهایش را بچینید. این کار را برای دو رنگ دیگر هم انجام دهید و سپس هر سه را به وسیلۀ گره، به هم متصل کنید. به هر ردیف، تعدادی مهره اضافه کنید. می‌توانید آنها را مطابق سلیقۀ خودتان ترکیب کنید. همچنین می‌توانید گره‌ها را در قسمت میانی بزنید تا رنگها متمایز شوند و بین مهره ها فاصله ایجاد شود. در پایان آن را گره بزنید. پنج روش ساده برای تهیه خلخال

مجله صفر یک ایران

نمایش 2284 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *