پنج فاکتور مهم و حیاتی در انتخاب فریم عینک

در زمان انتخاب فریم عینک فاکتورها و عناصر بسیار مهمی وجود دارند که به زیبایی هر چه بیشتر یک قاب بر روی صورت شما کمک بسیار زیادی می کند که یکی از این موارد رنگ است. در ادامه این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران به 5 مورد از حیاتی ترین این نکات برای شما اشاره کرده ام. فقط به عنوان مهمترین نکته باید توجه داشته باشید که حتی اگر از فکر عینک خریدن هم وحشت دارید، همیشه به یاد داشته باشید که اگر قاب عینک مناسبی برای خودتان انتخاب کنید، این قاب به راحتی می تواند موجب تاکید بیشتر بر بهترین ویژگی های صورت شما و پوشاندن هرگونه عیب و ایراد بر روی صورت شما شود:

1- در مورد کاربرد و استفاده از قاب عینک فکر کنید. این موضوع یکی از مواردی است که بر جنبه های مختلفی از قاب عینک شما تاثیر می گذارد. اغلب کسانی که از قاب عینک خود کمتر استفاده می کنند، طبیعتاً تمایل به صرف هزینه کمتری برای قاب عینک هم دارند. حتی ممکن است خریدن قاب های سنگین هم برای آنها مسئله خاصی به حساب نیاید و آنهایی که در مقابل از عینک بیشتر استفاده می کنند هم تمایل به تهیه فریم هایی دارند که عمر بیشتر و وزن کمتری دارد.

2- به سبک زندگی در زمان انتخاب فریم عینک خود توجه کنید. برخی از فعالیت های روزمره زندگی ویژگی های خاصی را به زندگی شما تحمیل می کند. مثلا نزدیک بودن و سر و کار داشتن با آب، فعالیت شدید یا ماشین آلات از این موارد است که در زمان انتخاب فریم باید به آنها توجه داشته باشید. به عینکی که همکاران شما استفاده می کنند توجه کنید، فصل مشترک این فریم ها می تواند ویژگی های مناسب یک فریم خوب برای شرایط کاری شما را مشخص کند.

اگر در طی روز فعالیت های زیادی دارید باید بدنبال تهیه فریم هایی باشید که در برابر خش و شکسته شدن مقاوم هستند تا کمتر نیاز به تعمیر یا تعویض فریم عینک خود باشید.

انتخاب فریم عینک

انتخاب فریم عینک

3- تعیین شکل صورت در زمان انتخاب فریم عینک

هر انسانی بطور کلی دارای یکی از 7 فرم مختلف برای صورت خودش می باشد که شامل اشکال بیضی، چهار گوش دراز، سه گوش، مربع، لوزی شکل، گرد یا هرمی شکل می شود که در ادامه در مورد هر یک توضیحاتی را برای هر یک عنوان مطرح کرده ام. اما اگر خواهان اطلاعات بیشتری بصورت مصور در این رابطه هستید توصیه می کنم به مقاله از مجله پوشاک و مد با عنوان “چه فریم عینکی به صورت من زیبا تر است؟”  مراجعه کنید:

صورت های بیضی شکل بیشتر از اینکه پهن باشند، دراز و بلند هستند، پیشانی این افراد پهن تر از چانه آنها است و چانه و پیشانی آنها تا حدود حالت گردی دارد. این افراد اغلب از هر نوع و طرح فریم عینکی می توانند استفاده کنند.

صورت های چهارگوش دراز شامل چانه مربع شکل بر روی یک صورت مستطیلی شکل می شود که بیشتر از اینکه عریض باشد، دراز و بلند است. صورت های مستطیل شکل زمانیکه بر روی آنها از عینک های بزرگ و مربع شکل و همراه با دسته های تزئینی و متضاد استفاده شود، بهترین شکل و حالت را دارند که باعث می شود صورت در نظر بیننده عریض تر به نظر بیاید.

صورت های مثلث شکل شبیه به هرم های معکوس با چانه های باریک و گرد و پیشانی های پهن هستند. فریم های گرد و مربع شکل با رنگ های روشن لبه های فوقانی نامرئی بر روی این صورت ها بهترین شکل و حالت را دارند.

صورت های مربع شکل دارای پیشانی های پهن و خطوط مرزی مشخصی هستند که البته بخش های مختلف صورت عمدتا نسبت به هم در تناسب کامل قرار دارند. اگر فریم هایی گرد یا بیضی شکل انتخاب کنید، این فریم ها موجب کاسته شدن از ظاهر زاویه دار این صورت ها شده، حاشیه صورت را کاهش می دهند و از عمق آن کم می کنند.

صورت های لوزی شکل در قسمت بالا و پایین باریک هستند. استخوان گونه افرادی که صورت هایی به این شکل دارند، بصورت کاملا ناباورانه و نمایشی بالاتر از حالت عادی قرار دارد، چانه باریک دارند و همچنین مرز جدا کننده چشم ها و چانه و از دیگر بخش های صورت بسیار باریک است. بهترین شکل از فریم های عینک برای این دست از افراد فریم هایی است که در قسمت بالای فریم از جزئیات و عناصر تزئینی جلب توجه کننده استفاده شده است، مثلا دانه های الماس بسیار کوچک با برش های خشتی شکل که جلب توجه بسیار زیادی می کنند.

صورت های گرد چانه و پیشانی گردی دارند که در کناره های آنها هیچ زاویه ای وجود ندارد. این افراد با انتخاب فریم های عینکی که باریک و شبیه مستطیل هستند و پهنای به نسبت زیادی دارند می توانند زاویه های زیبایی را بر روی صورت خود اضافه کنند.

صورت هایی که شبیه به هرم هستند در قسمت گونه و چانه به نسبت عریض و پهن بوده و پیشانی باریکی دارند. به منظور متناسب ساختن این شکل صورت و داشتن پیشانی عریض تر باید از فریم های به نسبت ضخیم تری استفاده کنید که با استفاده از جزئیات و تزئینات جلب توجه کننده در قسمت بالای لنز عینک موجب عریض تر به نظر رسیدن پیشانی شوند.

انتخاب فریم عینک

انتخاب فریم عینک

4- رنگ پوست صورت در زمان انتخاب فریم عینک

بطور کلی رنگ صورت افراد از رنگ های سرد یا گرم تشکیل می شود. ته رنگ صورت شما سرد است یا گرم؟ در مورد گرم و سرد بودن رنگ ها در مقاله ای جدا بطور کامل برایتان توضیح خواهم داد، اما برای آشنایی نسبی برای کسانی که اطلاعاتی در این زمینه ندارند، بطور خلاصه باید بگویم که رنگهای سرد (آبی، سبز، فیروزه ای و نقره ای) كه به طور كلی خاصیت آرامش بخشی دارند. رنگهای گرم (قرمز، صورتی، زرد، طلایی و نارنجی) كه نشان دهنده احساسات مختلف از خوش بینی محض گرفته تا خشونت شدید هستند این رنگها می توانند حالات روحی مختلفی همچون هیجان یا خشم به انسان ببخشند.

اگر طبع گرمی دارید، به این نتیجه خواهید رسید که رنگ های گرم و سایه هایی از آنها از قبیل طلایی، سبز زیتونی، نارنجی برای صورت شما مناسب تر است.

اگر طبع سردی دارید پس استفاده از رنگ های نقره ای، خاکستری، خانواده رنگ های آبی، صورتی و مشکی بر روی رنگ پوست شما زیباتر است.

به نظر خودتان قاب عینک هایی با رنگ های تیره تر برای شما زیباتر است یا رنگ های روشن تر؟

اگر رنگ موی شما روشن تر و رنگ پوستی بور دارید، بدنبال قاب هایی باشید که خیلی رنگ تیره ای ندارند(مگر اینکه بخواهید ظاهری دراماتیک برای خود داشته باشید.)

اگر رنگ مو و پوست شما تیره تر، آنگاه می توان گفت که استفاده از قاب هایی که خیلی تیره هستند برای ترکیب رنگ صورت شما مناسب است.

آیا به نظر خودتان رنگ های روشن تر و یا خنثی تر بر روی صورت شما زیبا تر هستند؟

اگر رنگ لباس هایی که استفاده می کنید در مجموع از لحاظ شدت رنگ روشن هستند، پس استفاده از یک قاب فلزی براق یا پلاستیک استات با رنگ های روشن را توصیه می کنم.

اگر بیشتر نسبت به رنگ های خنثی، نرم و دودی در لباس های خودتان تمایل دارید، پس بهتر است آنها را با یک قاب فلزی براق یا رنگ های روشن تر هماهنگ کنید.

5- از خودتان بپرسید که آیا در تمام طول مدت استفاده از این فریم رنگ مو شما قرار است به همین شکل باقی بماند؟ یا تغییر می کند؟

باید  در زمان انتخاب فریم عینک به این مورد توجه داشته باشید که رنگ مو نیز به طور کلی مانند رنگ های پوست صورت به دو دسته رنگ های گرم و سرد تقسیم می شوند که در بالا به آنها اشاره شد. در این مورد توصیه می شود همواره از رنگ هایی برای فریم عینک استفاده کنید که در رابطه با پوست صورت به آنها توجه داشتید.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 3066 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *