نکاتی برای پوشاک بزرگ سایز دوران بارداری: مناسب پاییز و زمستان

افزایش سایز دوران بارداری همچنین مسائل مربوط به بارداری در کنار هم چیز ساده و راحتی نیست. البته گزینه های بسیار زیاد و متنوعی در این رابطه وجود دارد که خوب، خیلی از آنها هم قیمت های به نسبت زیادی دارند. در این مطلب از مجله پوشاک و مد 5 راهکار مختلف در رابطه با پشت سر گذاشتن این دوران در طول دو فصل پاییز و زمستان در اختیار شما دنبال کننده گان صفر یک ایران می گذارم. نکته و خبر خیلی خوب در این رابطه این است که با استفاده از این نکات شما نیازی به صرف هزینه آنچنانی هم ندارید.

راهکار اول: افزایش سایز دوران بارداری

در روزهای اولیه شما به احتمال زیاد تنها یک سایز افزایش اندازه خواهید داشت، و در پایان (روزهای آخر) این امید هست که فقط با دو سایز افزایش (لباس) راحت اندازه‌تان خواهد شد. به دنبال لباس هایی باشید که به مقدار زیاد حالت ارتجاعی داشته و قابل کشیده شدن می باشند. اگر در حال حاضر امکان تهیه لباس اضافی برای شما وجود ندارد، توصیه می کنم برای تهیه یک شکم بند هزینه کنید. شکم بند یک تکه پارچه کشدار/ قابل ارتجاع است که با پوشاندن قسمتی از شلوار جین که زیپ یا دکمه آن بسته نمی شود، شلوارهای جین فعلی شما را تبدیل به شلوارهای جین بارداری می کند. شکم بند همچنین باعث می شود تا شلوارهای فعلی شما عمر بیشتری نسبت به حالت عادی داشته باشند. همچنین در مورد کت، کتی تهیه کنید که تنها قدری از سایز فعلی شما بزرگتر باشد و این کت در تمام مدت زمستان برای شما قابل استفاده خواهد بود. توجه به این نکته خیلی مهم و ضروری است، چرا که در بازار خیلی به ندرت کتی مخصوص دوران بارداری می توانید پیدا کنید.

سایز دوران بارداری

سایز دوران بارداری

راهکار دوم: دامن های کلوش پلیسه دار

دامن کلوش و پِلیسه(دامن های شُل و گشاد که با حرکت کردن یا با وزش باد موج بر‌ می دارد)، چه کوتاه یا بلند باشد، گزینه بسیار خوب و مناسبی هستند. حتما سعی کنید از پارچه های قابل ارتجاع استفاده کنید! اگر یک سایز افزایش اندازه بدهید، همان یک دامن ممکن است تا پایان دوران بارداری برای شما مناسب باشد. دامن ها هم می توانند بالای برآمدگی شکم قرار بگیرند یا حتی در زیر آن قرار بگیرند. استفاده از این دامن محدود به هیچ نقطه جغرافیایی خاصی نیست و در همه جا و همه شرایطی زیبا و قابل استفاده است.

سایز دوران بارداری

سایز دوران بارداری

راهکار سوم: شلوار های ساپورت در این دوران دوست شما هستند

شاید شما هم از جمله افرادی باشید که از شلوارهای ساپورت و جوراب شلواری متنفّر هستید. شاید تصور کنید که استفاده از این شلوارها برای این فصل سرد مناسب نیست، اما توجه داشته باشید که در این فصل استفاده از چنین شلوارهایی در کنار یک دامن فون بسیار مناسب بوده و گرمای نسبی را برای شما ایجاد می کند. استفاده از این شلوارها همچنین از برخورد پاهای شما به یکدیگر هم جلوگیری می کند که ممکن است دلیل آن را در حال حاضر دقیقا متوجه نشوید، ولی مطمئنا در ماههای بعدی برای یادآوری این نکته از من تشکر خواهید کرد. =))))))))

سایز دوران بارداری

سایز دوران بارداری

راهکار چهارم: پیراهن های ماکسی

پیراهن های ماکسی که البته مانند دامن هایی که در راهکار دوم به آنها اشاره شد حالت شُل و گشاد داشته و با حرکت کردن یا با وزش باد موج بر‌ می دارند هم خنک بوده و هم راحتی و آرامش خاصی را به شما می دهند که باعث می شود در کنار دردسر هایی که این دوران برای خودش دارد، حداقل از موضوع لباس اندکی خیالتان آسوده باشد. البته اگر پارچه خوب و مناسبی هم پیدا کنید که منظورم پارچه هایی با بافت نارک و سبک است، آنوقت حتی اگر در محیطی با دمای 30 درجه سانتیگراد هم حضور داشته باشید باز می توانید با آن حالت های گُر گرفتگی که ناشی از اختلالات هورمونی این دوران است به راحتی کنار بیایید. البته اگر از پیراهن بدون آستین و حلقه ای استفاده می کنید، حتما استفاده از یک کت یا ژاکت را هم در نظر داشته باشید.

یک نکته اضافی: بهترین زمان برای خرید این ژاکت ها در فصل تابستان است که ممکن است همراه با تخفیف به شما عرضه شود، البته در آن زمان فکر یک سایز بزرگتر هم باشید.

سایز دوران بارداری

سایز دوران بارداری

راهکار پنجم: گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید به خرید لباس های مخصوص دوران بارداری تن در دهید

متاسفانه، گاهی اوقات چاره ای نیست و باید اقدام به خرید لباس های مخصوص این دوران بکنید. خصوصا اگر از شلوار جین استفاده می کنید، به احتمال زیاد این شلوار ها بر اثر ساییدگی قابل استفاده در تمام این مدت نیستند. همچنین اگر شاغل باشید، موارد توصیه شده در این مطلب خیلی برای شما مفید نیستند و حتما باید برای تهیه شلواری جهت استفاده در محل کار هزینه کنید، خصوصا برای ماههای آخر که استفاده از لباس های عادی محل کار به هیچ وجه ممکن نیست.

سایز دوران بارداری

سایز دوران بارداری

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1723 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *