خودت انجام بده: چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

می خواهیم ظاهر شیک، مد روز و سفید شده به شلوار جین خودتان بدهیم و یاد بگیریم چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟ سنگ شور کردن لباس جین موجب می شود لباس شما ظاهری استفاده شده و نرم تر داشته باشد. خوشبختانه دادن چنین حالتی به لباس های جین در خانه بسیار ساده و آسان است که البته خیلی سریع با در اختیار داشتن قدری سفید کننده، یک سطل و صرف قدری زمان خودتان می توانید انجام دهید.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم

آماده کردن لوازم مورد نیاز و محیط

1- یک محلول آبی با استفاده از سفید کننده تهیه کنید.برای این کار نباید بطور مستقیم سفید کننده رقیق نشده را بر روی شلوار جین خود خالی کنید

بلکه باید یک محلول رقیق شده را با استفاده از آن تهیه کنید. برای این کار توصیه می کنم (حداکثر) یک پیمانه یا یک قسمت سفید کننده را در سه پیمانه یا سه قسمت آب حل کنید. با این کار حتما در حین کار متوجه می شوید که میزان گازهای مضر متصاعد از این محلول به مراتب کمتر از حالت حل نشده آن در آب است.

 

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم

آماده کردن لباس و آخرین اقدامات اصلاحی

 

2- فضای کار خودتان را آماده کنید. اگر از سفید کننده مایع استفاده می کنید، برای انجام دادن کار خود فضایی بدون خطر را پیدا کنید. انجام دادن این کار در کف حمام بسیار مناسب و بی خطر است (چرا که روشن کردن یک پنکه در این مکان برای خارج کردن گازهای مضر از پنجره حمام هم به راحتی ممکن می شود).

لباس خود را آماده کنید. نباید چیزی بر تن داشته باشید که تمایلی به سفید شدن آن توسط سفید کننده ندارید. اگر از سفید شدن یا خراب شدن لباس خودتان ناراحت می شوید، آن را در کمد لباس های خود قرار داده و از یک شلوار گرمکن و تی شرت قدیمی و بی ارزش که احیانا فقط برای کار مناسب است، استفاده کنید. همچنین اگر تصور می کنید ممکن است قدری از این سفید کننده بر روی دستان شما بریزد هم از یک دستکش پلاستیکی استفاده کنید.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم

مرطوب کردن شلوار

 

3- لباس جین را خیس کنید. قبل از شروع کار باید لباس جین مورد نظر را مرطوب کنید – در این حالت سفید کننده بهتر اثر می کند.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم

4- اول قدری آزمایش کنید(اختیاری). اگر در مورد نتیجه نهایی و شکل آن اطمینان ندارید، این کار را بر روی یک جفت شلوار جین قدیمی و بلا استفاده آزمایش کنید، یا اینکه یک جفت شلوار جین ارزان قیمت برای این کار از بازار تهیه کنید.

5- چگونگی استعمال سفید کننده بر روی لباس جین خودتان را تعیین کنید. (با وجود اینکه می توانید این کار را یکدفعه انجام دهید) اما باید توجه کنید که نباید یکباره سفید کننده را بر روی لباس جین مورد نظر خالی کنید. در ادامه چند روش اختیاری برای ترکیب کردن و هماهنگ کردن آنها با یکدیگر به شما پیشنهاد می کنم:

از یک اسفنج برای آهسته کشیدن سفید کننده بر روی لباس استفاده کنید.

Bleach-Jeans-Step-5Bullet1-Version-2

استفاده از اسفنج

یک مسواک قدیمی را آغشته به سفید کننده بکنید، سپس انگشت شصت خود را به آهستگی بر روی قسمت عقب موهای مسواک بکشید و مایع سفید کننده را بر روی شلوار بپاشید.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

استفاده از مسواک غیر قابل استفاده

یک قلمو قدیمی پیدا کنید.

Bleach-Jeans-Step-5Bullet3-Version-2

استفاده از قلمو قدیمی

یک قطره چکان قدیمی پیدا کنید (قطره چکانی که دیگر از آن برای مصارف پزشکی یا … استفاده نمی کنید).

Bleach-Jeans-Step-5Bullet4-Version-2

استفاده از یک قطره چکان که کاربرد پزشکی ندارد

یک شیشه اسپری پلاستیکی ارزان قیمت تهیه کنید و از آن برای اسپری کردن استفاده کنید.

Bleach-Jeans-Step-5Bullet5-Version-2

استفاده از اسپری

 

6- در هر نوبت بر روی یک طرف لباس کار کنید. اول یا از پشت لباس یا از جلو آن شروع کنید و سپس پس از اتمام لباس را برگردانید و بر روی طرف دیگر امتحان کنید.

Bleach-Jeans-Step-6-Version-3

کل لباس را یکباره آغشته به محلول نکنید

اگر نمی خواهید طرف دیگر لباس سفید شود، در داخل لباس چند لایه روزنامه قرار دهید.

Bleach-Jeans-Step-6Bullet1-Version-2

جلوگیری از رنگ گرفتن هر دو طرف

 

7- پس از گذشت 5 دقیقه لباس را آب بکشید. توجه داشته باشید که باید قدری صبر کنید تا سفید کننده اثر کند و سپس لباس جین مورد نظر را با استفاده از آب سرد آب می کشید.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم

آبکشی پس از چند دقیقه

Bleach-Jeans-Step-8-Version-3

شستشو در ماشین لباسشویی

8- با ماشین لباسشویی لباس را بشورید. در کنار این لباس می توانید چند حوله به رنگ روشن را هم قرار دهید، خصوصا اگر مدتی است که از آنها استفاده کرده و باید آنها را یک بار با اندکی سفید کننده شستشو دهید. نیمی از ظرفیت ماشین را با آب پر می کنید، تا میزان سفید کننده موجود در لباس بخوبی رقیق شود و سپس لباس مورد نظر را همراه با حوله ها در ماشین قرار می دهید. توجه کنید که برای تماس کمتر حوله ها با مایع سفید کننده لباس جین خودتان را در انتهای ماشین قرار داده و حوله ها را بر روی آن قرار می دهید.

 

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم

کار تمام شده

9- تمام شد!!!

با مدل های مختلف شلوار جین آشنایی دارید؟ یا دوست دارید بدانید با هر طرحی از شلوار جین استفاده از چه کفشی مناسب تر است؟

صفر یک ایران – دایرکتوری ژورنال و پوشاک

 

 

نمایش 16091 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *