باز هم چند نکته کوتاه در رابطه با پاك كردن لكه ي آدامس از شلوار جین

پیش از این در مطلبی به طور کامل در مورد روشهای مختلف پاك كردن لكه ي آدامس از روی شلوار جین شامل منجمد کردن آدامس و همچنین حل کردن آن در سرکه توضیح دادیم. البته در آینده مطلب مختلف دیگری برای پاک کردن آن از روی دیگر پارچه ها برای شما خواهیم داشت، اما فعلا در این مطلب از مجله مد و پوشاک صفر یک ایران می خواهم به یک روش دیگر به همراه چند نکته تکمیلی در این مورد اشاره کنم و آن هم جلوگیری از لک شدن شلوار جین پس از برداشته شدن خود آدامس از روی شلوار است.

پاك كردن لكه ي آدامس

پاك كردن لكه ي آدامس

– شلوار جین را در آب داغ غوطه ور سازید. ابتدا باید قدری آب را جوشانده و در داخل یک ظرف بریزید. پیش از آن دقت کنید که ظرف مورد نظر تحمل حرارت این آب را داشته و در اثر قرار گرفتن آب جوش در داخل آن ذوب نشود. پیش از لمس کردن این آب دست خودتان صبر کنید تا قدری از حرارت آن کاسته شده و خنک شود. سپس اجازه دهید تا شلوار جین مورد نظر برای مدت زمان حدود 30 دقیقه در این آب غوطه ور شود.

پاك كردن لكه ي آدامس

پاك كردن لكه ي آدامس

2- هرگونه تکه یا اثر باقی مانده آدامس را از روی شلوار پاک کنید. اگر هنوز بعد از امتحان کردن روش های قبلی اثر از آدامس بر روی پارچه شلوار قرار دارد یا هنوز رنگ آدامس بر روی پارچه مشخص است، پیش از شستشو آن اقدام به پاک کردن آنها با یک وسیله نوک تیز بکنید، منتهی باید دقت داشته باشید که در طی این فرایند به بافت پارچه صدمه ای وارد نشود.

پاك كردن لكه ي آدامس

پاك كردن لكه ي آدامس

3- پیش از شستشوی لباس از طریق مواد شوینده سعی کنید لک ایجاد شده با آدامس را از بین ببرید. حتی اگر تمام آدامس از روی پارچه پاک و اثری از آن بر روی پارچه دیده نمی شود، رنگ حاصل از آدامس، قند و … موجود در آن گاهی اوقات می تواند موجب ایجاد لک بر روی شلوار شود. برای مطمئن شدن از حذف هرگونه لک و چربی بر روی پارچه از برخی پاک کننده های لک که در برخی از فروشگاه ها وجود دارد استفاده کنید.

پاك كردن لكه ي آدامس

پاك كردن لكه ي آدامس

4- شلوار جین را در این مرحله با استفاده از آب داغ شستشو دهید. اگر در مجموع لباس هایی قابل شستشو خودتان لباس های دیگری هم برای شستشو با این شلوار دارید، به نکات مهم در رابطه با شستشو و نگهداری آنها توجه کنید. بافت برخی از لباس ها در شستشو با آب داغ به شدت صدمه می بینید.

پاك كردن لكه ي آدامس

پاك كردن لكه ي آدامس

5- شلوار جین را به یک خشکشویی تحویل دهید. بسته به اینکه این شلوار شما برایتان چقدر ارزش دارد، ممکن است جوانب مثبت نگهداری مناسب از آن را در نظر گرفته و با ارائه دادن به یک خشکشویی محلی موضوعی که برای آن پیش آمده را به دقت برای آن خشکشویی توضیح دهید. این فرایند پاک کردن در خشکشویی ممکن است چیزی در حدود یک یا دو روز به طول بکشد که اغلب بستگی به ترافیک کاری آنها دارد.

چند نکته تکمیلی:

برای برداشتن باقیمانده های آدامس بجای استفاده از انگشتان دست خودتان می توانید از موچین استفاده کنید.

غوطه ور ساختن آدامس در آب لیمو موجب نرم تر شدن آدامس و آسان تر شدن برداشتن آن از روی پارچه شود.

می توانید از سفیدی تخم مرغ، مایونز یا کره پادام زمینی بجای سرکه برای برداشتن آدامس از روی پارچه استفاده کنید.

هشدار:

زمانی که آدامس هنوز نرم است، سعی در تراشیدن آن از روی پارچه نکنید. با این کار ممکن است آدامس بیشتر و بیشتر در بافت پارچه وارد شده و پاک کردن آن از روی پارچه سخت تر شود.

 

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1382 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *