چگونه شومیز را با دامن ماکسی ست کنیم

آیا شما هم دامن ماکسی خریده‌اید و نمی‌دانید آن را با چه لباسی ست کنید؟ در واقع باید گفت می‌توانید آن را با هر لباسی که به نظرتان خوب، راحت و مناسب است، ست کنید. اگر می‌خواهید دامن ماکسی‌تان را با شومیز ست کنید، نکاتی را برای شما در این مطلب از مجله صفر یک ایران تهیه کرده ایم که امیدواریم برایتان مفید باشد:

 

دامن ماکسی

1- به سبک و مدل شومیز دقت کنید. پیش‌تر، شومیزهامعمولا بالاپوشی با یقۀ , دکمه های بسته بود. امروزه، شومیز به هر لباسی اطلاق می‌شود که پایین‌تنه را نپوشاند. می‌شود شومیز را به خوبی با دامن ست کرد.

بلوز نیز گزینۀ مناسبی است. بلوزی گشاد و  با پارچه مواج یا شومیز دکمه‌دار بپوشید و با توجه به قد دامنتان، درباره اینکه آن را داخل دامنتان قرار دهید یا خارج از آن تصمیم بگیرید.

 

 دامن ماکسی

2- مطمئن شوید که شومیز انتخابی‌تان با دامن تان، حداقل دارای یک رنگ هماهنگ و متناسب باشد. از پوشیدن دامنی به رنگ زرد نئونی با بالاپوشی به رنگ نارنجی یا دامنی به رنگ قرمز گل‌اناری با بالاپوشی صورتی خودداری کنید، مگر اینکه بخواهید ظاهرتان بیشتر جلب توجه کند.

 

چگونه شومیز را با دامن  ست کنیم

3- چند لایه! بلوزی ساده بپوشید که قطعا با شومیز یقه مردانه ست شده باشد، دکمه های آن را کاملا ببندید یا فقط دکمه میانی آن را ببندید. همچنین می‌توانید بلوز ساده‌تان را با ژاکتی کش‌باف، یا جلیقه یا ژاکتی کتانی، یا شال، یا گردنبند پوشیده کنید و ست کنید.

 

چگونه شومیز را با دامن ماکسی ست کنیم

4- به جنس پارچۀ شومیز و دامن ماکسی‌تان دقت کنید. دامن نرم و سبک و طبیعت مواج برای ست کردن با بلوز کشباف و سنگین، گزینۀ مناسبی نیست. البته بستگی به سلیقۀ خودتان دارد. دامنی سنگین و تیره با پیراهنی روشن و چسبان، به زیبایی ست می‌شود. دامن کتان با بلوز قیطانی شرابه دار نیز به زیبایی ست می‌شود.

 

چگونه شومیز را با دامن ماکسی ست کنیم

5- به طرح و الگوها دقت داشته باشید. دامن خال خالی با بلوز راه راه، ظاهری چشمگیر برایتان ایجاد می‌کند. برای تاثیر طبیعی، از اشکال هندسی با طرح گل یا برای داشتن ظاهری مطابق عرف، از دامنی گل‌دار یا بلوز و دامنی ساده که همرنگ یکی از طرح‌های دامن باشد، استفاده کنید.

 

چگونه شومیز را با دامن ماکسی ست کنیم

6- ترکیب های مختلفی را امتحان کنید. هرگز نمی‌توانید بدون پوشیدن لباس و تنها نگاه کردن به آنها بر روی آویز لباس، تعیین کنید با چه ستی زیباتر است.

 

چگونه شومیز را با دامن ماکسی ست کنیم

7- به استفاده از کمربند یا شال برای دور کمرتان توجه داشته باشید تا زیباتر به نظر برسید. می‌توانید از کمربند بر روی دامن  یا شومیز خودتان استفاده کنید.

 

چگونه شومیز را با دامن ست کنیم

8- از کفش و دیگر متعلقات تزئینی نیز استفاده کنید. دامن ماکسی مخمل قهوه‌ای همراه با بلوز و جلیقۀ قهوه‌ای، ست مناسبی با کفش و کمربند و کیف و کلاه قهوه‌ای  ایجاد نمی‌کند. برای ایجاد حداکثر اثرگذاری، رنگ و پارچۀ متعلقات تزئینی‌تان را با ظاهر کلی خودتان هماهنگ کنید.

 

نکات و یادآوری:

مردم و افراد دیگر تنها زمانی حق ایراد گرفتن و مشکل داشتن با لباس شما دارند که مجبور به پوشیدن لباس های شما باشند.

یک دامن ماکسی را در صورت همراه شدن با یک کمربند بافته شده و همچنین ژاکت کش باف پشمی می توانید به عنوان شومیز بپوشید.

مجله صفر یک ایران

نمایش 2541 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *