خودت انجام بده: کشوهای مرتب لباس

چند هفته پیش برای خرید به چند بوتیک برند و مطرح  رفته بودم،کشوهای مرتب لباس توی اون فروشگاه توجهم رو جلب کرد و نکات فراوانی در برخورد بازدید از این بوتیک ها دیدم و یاد گرفتم که البته یکی از آنها خیلی برایم تاثیر گذار بود.

در یکی از این بوتیک ها از یک مدل تی شرت به نسبت ساده خیلی خوشم اومد، ولی رنگش و دوست نداشتم. به فروشنده گفتم، بهم گفت شما همین و پرو کن اگر اندازه بود، رنگ های دیگری هم داره، ظاهرا رنگ مورد نظر من رو هم داشت. بعد از پرو کردن برای اینکه رنگ مورد نظر من رو بیاره، از پشت پیشخوان بیرون آمد، به مسیر حرکتش که نگاه کردم دیدم در انتهای فروشگاه که اتفاقا در دسترس مشتری هم بود، تعداد بسیار زیادی کشو هست، به خواست فروشنده به همراه وی به سمت کشو ها رفتم، فروشنده کشو رو که باز کرد، با صحنه ای مواجه شدم که برای همیشه تمامی افکار من در رابطه با چگونگی مرتب کردن کشو تی شرت ها رو بهم ریخت.

من اصولا خودم رو آدم مرتب و منظمی می دانم و مرتب کردن کشو ها هم یکی از کارهای به اصطلاح مورد علاقه من هستش، اما با دیدن این صحنه همش از خودم می پرسیدم که چرا واقعاً این روش مرتب کردن به ذهن خودم نرسید. تا کردن تی شرت ها در کشو بصورت ردیف های افقی بجای ردیف های عمودی، که در نتیجه شما قادر به دیدن و بررسی تمامی تی شرت ها در یک نگاه هستید.

در تصویر زیر می توانید وضعیت قبل و بعد از خالی کردن کشو خودم و چیدن دوباره لباس ها رو ببینید:

خودت انجام بده: کشوهای مرتب لباس

خودت انجام بده: کشوهای مرتب لباس 

در واقع می تونم بگم نگاه کردن به عکس چیدمان کشو خودم قبل از یاد گرفتن این شیوه قدری مایه خجالت است. حالا در ادامه مطلب می خواهم نکاتی را با شما دوستان خولم در صفر یک ایران در میان بگذارم که اگر احیانا هنوز نسبت به استفاده از این شیوه قانع نشده اید، به آن نکات هم توجه داشته باشید:

1- از آنجائیکه قادر به دیدن تمامی تی شرت های خود در یک نگاه هستید، پیدا کردن تی شرت مورد نظر بسیار ساده تر است.

2- در این حالت بسیاری از تی شرت ها و لباس هایی که روح شما هم از وجود داشتن آنها بی خبر بوده را پیدا می کنید، چرا که خیلی وقت پیش در ته کشو شما چپانده شده بودند و لباس های جدید دیگری هم باز بر روی آنها قرار گرفته اند.

3- این مورد اشاره به نوعی جادو دارد، در حقیقت پس از مرتب کردن کشو لباس به این شیوه فضای خالی بسیار زیادی را پیدا می کنید که پیشتر از وجود آن کاملا بی اطلاع بودید.

4- حتما آن دسته از تی شرت هایی که را که بیش از یک سال فراموش کرده و استفاده نکرده اید، نیاز به نظافت مجدد دارند، با این روش می توانید آنها را نظافت کنید یا استفاده ای غیر از پوشاک از آنها داشته باشید.

در اینجا الگویی را برای شما قرار داده ام که بر اساس آن می توانید تی شرت های خودتان را تا کنید تا چیدن آنها در کشو بصورت افقی ممکن شود:

خودت انجام بده: کشوهای مرتب لباس

خودت انجام بده: کشوهای مرتب لباس

1- تی شرت مورد نظر را ابتدا بر روی یک سطح پهن می کنید، باید توجه داشته باشید که طرح چاپ شده بر روی آن به سمت شما باشد، تا پس از تا شدن و در کشو قرار گرفتن همین تصویر روی لباس کمک بسیاری در تشخیص آن از دیگر لباس ها داشته باشد.

2- تی شرت را بصورت نیم از وسط تا می کنید.

3- آستین های آن به سمت داخل تا می کنید(توجه کنید که اگر پیراهن مورد نظر آستین های بلندی داشته باشد، باید بجای یک بار تا، دو بار تا زده شود)

4- سپس در این مرحله از پایین به سمت بالا یکبار دیگر تی شرت را از وسط تا می کنید.

5- سپس یک بار دیگر در همان جهت قبلی تی شرت را تا می کنید

6- سپس تی شرت ها را در کنار هم بصورت عمودی در کشو می چینید، فقط توجه داشته باشید که بصورتی آنها را در کنار هم قرار دهید که بخش بیشتری از تصویر چاپ شده بر روی آن قابل دیده شدن باشد.

تمام شد، به چیدمان مورد نظر برای کشو خود دست یافته اید. باورتان می شود که با این روش چیدمان 30 تی شرت را تنها در کمتر از نصف فضایی جا دادم که پیش از این کل آن فضا را به خود اختصاص داده بودند.

خودت انجام بده: کشوهای مرتب لباس

خودت انجام بده: کشوهای مرتب لباس

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 12504 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *