کمک به سرعت رشد ناخن ها

یکی از ترفندهای جالبی که میتوان ناخن سالم داشت و رشد ناخن ها آن را سرعت بخشید.

نگاهی به دست خود بیاندازید منطقه بین کوتیکول ناخن و اولین بند انگشت خود را ببینید ، در واقع آن جایی که ناخن شروع می شود ، این منطقه در رشد ناخن ها نقش به سزایی دارد .
متخصص پوست الن مرمور (Alen Marmur) می گوید :

من همیشه به کسانی که نگران رشد ناخن های خود هستند می گویم که این قسمت باید به خوبی مرطوب شود ، چرا که در آن ناحیه رشد سالم ناخن شروع می شود. اگر پوست آن را گاز گرفته و با دندان جدا کنید ، خشک و یا ترک خورده باشد تمام انرژی دست ، رطوبت و چربی صرف بازسازی پوست می شود و ناخن شما رشدی کُند و شکلی نازیبا و خشک خواهد داشت .

در ضمن نکات زیر هم تا حد زیادی برای رشد ، سلامتی و زیبایی ناخن شما موثر است :

ناخن هایتان را به شکل چهارگوش سوهان کشیده و مرتب کنید سپس گوشه هایش را کمی گرد کنید این نوع کوتاهی و مرتب کردن ناخن ها باعث رشد منظم ناخن میشود. و ناخن های زیباتری خواهد داشت.

از ناخن گیر ها و سوهان های تیز و مقاوم استفاده کنید تا به ناخن هایتان فشار وارد نکنند.

بهترین زمان برای کوتاه کردن ناخن ها پس از حمام است زیرا ناخن ها بر اثر رطوبت، نرم و مرطوی شده اند و آماده  کوتاه شدن هستند. موقع کوتاه کردن ناخن ها باید دقت کرد که فرم ناخن به صورت حلالی و گوشه های ناخن صاف باشد تا از فرو رفتن ناخن در گوشت جلوگیری شود

حدود ۱۰ دقیقه ناخن ها را در اب پرتقال نگه دارید ، سپس با اب شستشو دهید . چون اب پرتقال حاوی مقدار زیادی اسید فولیک و ویتامین C است،  به رشد ناخن هایتان کمک می کند

و به یاد داشته باشید که ناخن خوردن یکی از عادت‌های نادرستی است که برخی از  افراد به آن مبتلا هستند . این کار علاوه بر آنکه شکل زیبای ناخن هایتان را از بین میبرد ، بلکه رشد آنها را نیز به تاخیر می اندازد .

کمک به رشد ناخن ها

کمک به رشد ناخن ها

 

نمایش 3020 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *