چه زمانی و در کجا از رنگ قرمز استفاده کنیم؟

رنگ قرمز مهیج است. دارای تاثیرات شگف انگیز روانی است، مطالعات نشان داده اند پوشیدن لباس های ورزشی قرمز رنگ در مسابقات می تواند به عنوان یک مزیت برای تیم استفاده کننده در نظر گرفته شود (تا حد زیادی که امروزه مذاکرات و گفت و گوهایی هستند که سعی بر آن دارند تا استفاده از رنگ قرمز را در مسابقات و ورزش های رزمی مانند تکواندو ممنوع سازند زیرا این مزیت تا حدی زیاد است که می تواند نتیجه ی مسابقه را تغییر دهد).

درک فردی که رنگ قرمز به تن دارد به جنسیت ما نیز بستگی دارد. آقایانی که لباس  قرمز رنگ می پوشند خشن تر و قوی تر به نظر می رسند، به این دلیل است که کروات قرمز یک کروات قدرتمند است اما نباید زمانی استفاده شود که می خواهید دل دوستانتان را به دست آورید یا اتفاق نظر همگان را جلب کنید. در صورتی که می خواهید در یک مصاحبه شغلی فردی با قدرت به نظر برسید استفاده از کمی رنگ قرمز می تواند رنگی تاثیر فوق العاده داشته باشد.

 رنگ قرمز

چه زمانی و در کجا از رنگ قرمز استفاده کنیم؟

شیوه درک مردان نسبت به زنان متفاوت است. آقایانی که لباس قرمز پوشیده اند تهدید جدی به حساب می آیند. زنان تصور می کنند که مردان در زمان پوشیدن لباس قرمزرنگ، خشن تر و عصبانی تر به نظر می رسند، لذا توصیه می کنیم آقایان در حین کار و محیط هایی که در ارتباط با خانم ها هستند، از قرمز استفاده نکنند.

مطالعات نشان داده اند که:

  • پیشخدمت هایی لباس قرمز به تن دارند انعام های بیشتر و بزرگتری می گیرند
  • زنانی که لباس های قرمز را برای پروفایل های اینترنتی خود استفاده می کنند، مخاطبین بیشتری پیدا می کنند.

پژوهش ها نشان داده اند که مردان واقعا مجذوب زنانی می شوند که لباس قرمز می پوشند و نگرش و احساس مثبتی نسبت به زنانی دارند که در اولین قرارهای ملاقاتشان رنگ قرمز به تن می کنند.

چرا؟ خب، چون رنگ قرمز هم رنگی عاشقانه است، هم موجب می شود به گل های رز قرمز فکر کنید و همچنین توجه داشته باشید که این رنگ موجب جذابیت جنسی است، به رژ لب قرمز و گونه های سرخ فکر کنید… اینها حاکی از یک قدرت پذیرشی هستند که البته برای آقایان جذاب است.

لذا توصیه می شود در زمان استفاده از رنگ قرمز شرایط و موقعیتی که با استفاده از آن رنگ مورد ارزیابی قرار می گیرید را با دقت و توجه بیشتری انتخاب کنید.

کدام قرمز را بپوشیم؟

سایه های روشن تر غالب تر به نظر می رسند و می توانند اگر که رنگی شخصی مناسبی برای تطبیق دادن با این سایه ندارید، خشن تر جلوه کنند.

سایه های لطیف تر و ظریف تر مانند سایه های چشم نواز و ملایم تر یا اندکی سیر تر قدرت زیادی دارند.

چه زمانی و در کجا از رنگ قرمز استفاده کنیم؟

چه زمانی و در کجا از رنگ قرمز استفاده کنیم؟

بخوبی می بینید که سایه های مختلفی از رنگ قرمز برای انتخاب کردن وجود دارند. سعی کنید، از  قرمزی استفاده کنید  که سازگار با ویژه گی های رنگی شما باشد.

برای مثال – اگر رنگ سرد، روشن و درخشنده دارید –  پس به دنبال سایه ای از قرمز روشن تر، سرد و درخشنده تر باشید (یک قرمز که بیشتر مایل به صورتی باشد).

اگر رنگی با سایه گرم، دودی، و تیره تر دارید – پس به دنبال سایه ای گرم و سیر تر (قرمز آجری) باشید که ملایم تر و چشم نواز تر و دودی تر و خاکستری کم رنگ است.

منظورم این است که شما باید قرمزی را انتخاب کنید که مرتبط با خصوصیات رنگ پوست شما باشد و به آن شدت بدهد. قرمز مناسب سبب خواهد شد واقعا پر جنب و جوش تر و سر زنده تر به نظر برسید، زیرا موجب تقویت رنگ پوست شده و می تواند شما را واقعا سالم و تندرست و پویا جلوه دهد.

پس شاید بد نباشد سعی کنید به دنبال رنگ مشکی خسته کننده نباشید، در عوض پیراهن و لباسی قرمز به تن کنید و رژ لبی قرمز بزنید.

مجله صفر یک ایران

نمایش 1943 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *