چطور یک گردنبند اندازه گردن خودم پیدا کنم؟

برای اندازه گیری یک گردنبند و پیدا کردن اندازه مناسب برای خودتان به 4 موضوع مختلف باید توجه داشته باشید که به قرار زیر است:

بخش اول – اندازه گرفتن طول گردنبند

بخش دوم – اطلاع از اندازه های استاندارد گردنبند

بخش سوم – اندازه گیری دور گردن خودتان

بخش چهارم – برخی ملاحظات دیگر(همین مطلب)

در مطالبی جداگانه در مجله پوشاک و مد صفر یک ایران به هر یک از این مطالب بطور مفصل پرداخته شده و امروز در این مطلب قصد دارم به بخش چهارم از موضوع اندازه گیری گردنبند یعنی برخی از نکات و ملاحظات تکمیلی بپردازم که در این رابطه باید به آنها توجه داشته باشید.

 گردنبند

1- طول اندازه گردنبند خودتان را متناسب با موقعیت و لباس خودتان انتخاب کنید. جواهرات مورد استفاده شما باید تکمیل کننده آرایش و لباس شما باشند و آرایش و لباس شما عموما توسط موقعیتی که در آن حاضر هستیم تعیین می شود. اندازه مناسب گردنبند برای یک لباس یا بلوز غیر رسمی ممکن است خیلی برای یک لباس رسمی با لباس شب مناسب نباشد.

در این رابطه برای لباس خانم ها قوانین بسیار زیادی وجود دارد که پیشنهاد می کنم برای مطلع شدن از آن حتما مطلبی که در این رابطه با عنوان “چطور مدل گردنبند را هماهنگ با یقه لباس انتخاب کنم” در مجله پوشاک و مد گوگ منتشر کرده ایم بخوانید. اما به عنوان یک قانون جامع و کلی می توان گفت که گردنبند های با طول بلندتر باید همراه با لباس هایی پوشیده شود که یقه بلندتری دارند، مثل لباس های یقه اسکی. همینطور گردنبند های با طول کوتاهتر بهتر است با لباس و آرایش رسمی مورد استفاده بگیرند، خصوصا اگر زنجیر این گردنبند ها آنقدر کوتاه هستند که بالاتر از یقه عادی لباس مورد استفاده قرار می گیرند.

برای آقایان، اغلب گردنبند ها زمانی که با یک پیراهن یقه باز مورد استفاده قرار می گیرند باید بر روی استخوان ترقوه قرار داشته باشند. با این وجود گردنبند هایی که دارای آویز بوده یا مدالی از آن آنها آویزان است به مراتب باید قدری بلندتر باشند.

Measure-a-Necklace-Step-11

2- در صورت نیاز می توانید طول گردنبند را دو برابر کرده و آن را بصورت دولا استفاده کنید. امروزه تعدادی از گردنبند ها همراه با زنجیر های عرضه می شوند که طول این زنجیر ها بسیار بلندتر از طول زنجیر استاندارد برای یک گردنبند می باشد. برای گردنبند هایی که بطور کاملا واضح زنجیری بسیار بلند دارند، باید بصورت دو، سه یا حتی 4 لا به دور گردن انداخته و مورد استفاده قرار بگیرند.

یک گردنبند با طول 28 تا 34 اینچ(71 تا 86 سانت) بر روی قفسه سینه یا زیر آن قرار می گیرد و اغلب بصورت دو لا مورد استفاده قرار می گیرد.

گردنبند هایی که دارای طولی معادل 40 اینچ(101) سانت یا حتی بلندتر هستند اغلب بر روی ناف یا پایین تر از آن قرار می گیرند و برای استفاده شدن حتما باید بصورت دو یا سه لایه مورد استفاده قرار بگیرند، یعنی بجای اینکه یک بار از پشت گردن عبور کنند، دو یا سه بار از پشت گردن عبور می کنند.

اگر یک گردنبند طولی برابر با 48 اینچ(122 سانت) یا بیشتر داشت، طبیعی است که برای استفاده از آن باید آن را سه یا چهار بار بدور گردن چرخاند.

Measure-a-Necklace-Step-12

3- زمانی که قصد استفاده از گردنبند های مروارید را دارید، حتما از گردنبند هایی با طول کمتر استفاده کنید. اغلب تحت شرایط مختلف یک رشته از مروارید نباید آنقدر بلند باشد که خیلی آرام و بدون حرکت بر روی سینه قرار بگیرند، بلکه اندازه ایده ال برای آن باید در حدی باشد که نهایتا در بالای استخوان ترقوه یا قدری پایین تر از لبه یقه قرار بگیرد.

با این وجود اگر قصد استفاده از گردنبند های مروارید برای مناسبت های قدری غیر رسمی دارید، رشته های بلندتر مروارید هم می تواند برای شما مناسب باشند. برای این منظور می توانید یک رشته مروارید به اندازه حداکثر 100 اینچ( 254 سانت) را مورد استفاده قرار دهید. برای گردنبند های به این اندازه، باید این رشته برای سه تا 4 بار به دور گردن بچرخانید تا جایی که پایین ترین نقطه از گردنبند نهایتا نباید پایین تر از قسمت فوقانی شکم قرار بگیرد.

Measure-a-Necklace-Step-13

4- به تاثیر حاصل از آویز بر روی گردنبند هم توجه داشته باشید. آویز هایی که بر روی زنجیر مورد استفاده قرار می گیرند، هم می توانند بر روی طول گردنبند و هم بر روی وزن آنها تاثیر گذار باشند. زمانی که اندازه و طول مناسب را برای گردنبند می خواهید انتخاب کنید، حتما باید به این موضوع توجه داشته باشید.

برای این کار باید ارتفاع آویز را اندازه بگیرید. زمانی که این آویز بر روی زنجیری قرار می گیرد که از اندازه آن مطلع هستید، قسمت پایین آویز – – و همچنین گردنبند در مجموع – – به اندازه آویز مورد نظر از قسمت مورد انتظار بر روی بدن پایین تر قرار می گیرد. به عبارت دیگر، اگر شما یک آویز 2 اینچی(5 سانتی) در اختیار داشته باشید که بر روی یک زنجیر 18 اینچی(45 سانتی) قرار دارد، قسمت پایین آویز چیزی در حدود 2 اینچ(5 سانت) پایین تر از استخوان ترقوه شما قرار می گیرد.

باید توجه داشت که آویز های با وزن سنگین تر ممکن است زنجیر را قدری بیشتر از حالت عادی به سمت پایین بکشند، چرا که وزن آویز باعث می شود تا زنجیر در دور گردن شما خیلی کشیده و چسبان قرار بگیرد.

Measure-a-Necklace-Step-14

5- به قلّاب زنجیر هم توجه داشته باشید. تولید کننده جواهرات زمانی که طول زنجیر را محاسبه می کند، طول قلّاب آن را در نظر نمی گیرد. در حالیکه اغلب قلّاب ها تفاوت قابل توجهی در محل قرار گرفتن زنجیر بر روی گردن شما ایجاد نمی کنند، همچنان توجه داشتن به این نکته بسیار مهم می باشد.

یک قلّاب با اندازه استاندارد تنها چیزی در حدود 4/3 اینچ(2 سانت) می باشد، اما باز هم قلّاب های کوتاهتر با بلندتر در بازار موجود هستند.

صفر یک ایران – دایرکتوری ژورنال و پوشاک

 

نمایش 3200 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *