یک سایز برای همه مناسب نیست

شایدندانید یک سایز برای همه مناسب نیست و  برای شما هم پیش آمده باشد که در سایت ها یا گروه های خرید پوشاک یا حتی مغازه های سطح شهر لباس بخصوصی جلب توجه شما را کرده باشد! حتی ممکن است عاشق آن شده باشید یا حتی تصور کرده باشید که می توانید آن را به یکی از بهترین دوستان خود کادو بدهید. در این مطلب می خواهم در این رابطه چیزی را برای شما توضیح دهم که در اینگونه مواقع از بسیاری مشکلات و دردسر های بعدی شما جلوگیری می کند. با ما در صفر یک ایران همراه باشید.

یک سایز برای همه مناسب نیست

یک سایز برای همه مناسب نیست

چرا فروشندگان اعتقاد دارند که “یک سایز برای همه مناسب است”؟

به هر حال سعی می کنید به تمامی مطالب عنوان شده توجه کنید و تمام نمونه ها را با یکدیگر مقایسه کنید. خیلی از مطالب هم هست که از طرف فروشنده به شما گفته می شود که طبیعتا برای شما کاربردی ندارد و حتی در خیلی از موارد عدم توجه به آنها برای شما مفید تر است – – پارچه اش ماله ترکیه است؛ دیروز به دوستم یدونه دادم؛ تن خودم هم هست و  …. – – چرا اغلب هدفی غیر از فروش به هر قیمتی را دنبال نکرده و ممکن است در پایان بر تصمیم خرید شما تاثیر بگذارد.

پس از این مرحله به مرحله انتخاب سایز می رسید و باید ببینید از این کالا چه سایزهایی عرضه شده است. در این بین ممکن است با اصطلاحی از قبیل “فری سایز”، “تک سایز” و … برخورد کنید که با هدف انتقال این باور به شما گفته می شود که این محصول فقط و فقط از ابتدا در یک سایز عرضه شده و بگونه ای طراحی شده که این یک سایز برای همه مصرف کننده مناسب است. این حرف یکی از خنده دار ترین و مسخره ترین حرفهایی است که از صنعت مد بیرون آمده و در طول دوره های مختلف با جمله بندی و استفاده از کلمات مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع معنی این عبارت چیست؟

همه مردم یک سایز دارند؟

این لباس پس از اندک مدتی آب رفته یا گشاد می شود و برای سایز شما مناسب می شود؟

محصول شرایط خاص شما را درک می کند؟

کی می داند؟

ما به عنوان خریدار به خوبی می دانیم که “یک سایز برای” یا چیزی شبیه به آن دروغ کذبی است که تنها در مرز بین راست و دروغ پنهان می شود. همه می دانیم که یک لباس سایز مثلا 5 به راحتی در یک بدن به سایز 12 پاره می شود. چیزی که بیش از همه موجب تعجب است این است که فروشندگان هم خودشان بخوبی از این موضوع اطلاع دارند. اما به واقع شاید نتوانیم تعداد واقعی فروشندگانی که از این عبارت در فروش محصولات خود استفاده می کنند را بیان کنیم. حتی برخی از آنها از یک جدول سایز بندی برای و روش های خاص برای قبولاندن آن به ما استفاده می کنند.

یک سایز برای همه مناسب نیست

یک سایز برای همه مناسب نیست

خریدار در چنین وضعیتی چه کاری باید انجام دهد؟

اول از همه اینکه اگر واقعاً قصد خرید کردن دارید بهتر است همواره ذهنیتی از اندازه های خود داشته باشید و این اندازه ها را همراه خود داشته باشید.

مورد دوم که یک گزینه انتخابی هم هست، حتما از فروشنده خود، چه در صورت خرید حضوری یا بصورت آنلاین اندازه های دقیق لباس مورد نظر را درخواست کنید. همیشه یک فروشنده خوب و حرفه ای این اندازه ها را در اختیار شما قرار می دهد.

این کار را همچنین می توانید برای اندازه های حلقه و گردنبند مناسب هم انجام دهید، که در مطلبی جداگانه به آن موضوع هم پرداخته ام. توجه داشته باشید که تمام انگشتان شما، حتی انگشتان متناظر از دست راست و چپ شما ممکن است اندازه های متفاوتی داشته باشند. با خواندن این مطلب فهمیدیم که چرا یک سایز برای همه مناسب نیست

 صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 8321 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *