سفر به جزیره بالی از مالزی

سالهای اول که به مالزی مهاجرت کرده بودم ، به دلیل آنکه اقامتم هنوز صادر نشده بود مجبور شدم برای تمدید اقامت خودم در مالزی ، یکبار از کشور مالزی خارج شوم و دوباره برگردم . بین انتخاب هایی که وجود داشت جزیره بالی را انتخاب کردم و به همراه پسرم مقدمات سفر را فراهم کردیم . چون هنوز خیلی جا نیوفتاده بودیم ترجیح دادم از شرکت های خدمات مسافرتی استفاده کنم هرچند که بیشتر با منطقه آشنا شدم متوجه شدم که چنانچه خودم اقدام میکردم هزینه کمتری هم میپرداختم .

از همان مالزی ، علاوه بر ویزا و بلیط هواپیما ، توسط آژانس مسافرتی هتل و تاکسی از فرودگاه هم رزرو کردم و تقریبا برای هر نفر 1600 رینگیت مالزی ( حدود یک و نیم میلیون تومان ) برای سه روز پرداخت کردم . شامل دو شب و سه روز هتل با صبحانه ، بلیط رفت و برگشت با هواپیمایی ایرایشیا ، تاکسی از فرودگاه به هتل ، و یک راهنما با وسیله نقلیه لوکس و مدل بالا برای یک روز کامل که ما را بیشتر با دیدنیهای بالی آشنا کند .

پروازمان حدود سه ساعت طول کشید و سفر خیلی خوب و راحتی بود . یکی از زیبایی های سفر به بالی فرودگاه آن است که دقیقا کنار ساحل ساخته شده است و شما هنگام فرود تا چند صد متر قبل از رسیدن چرخهای هواپیما به زمین و از ارتفاع خیلی پایین ، سطح دریا را میبینید که از تجربیات لذت بخش سفر به بالی است .

در فرودگاه به دلیل فرودهای زیاد هواپیما از همه جای دنیا ، کمی معطل شدیم و البته به ازای صدور ویزا و موارد اداری و توریستی موجود ، هر نفر 50 دلار آمریکا نیز پرداخت کردیم و در نهایت از فرودگاه خارج شده و توسط تاکسی که منتظرمان بود به هتل هدایت شدیم .

هتل دوساری یک هتل چهار ستاره و نه آنچنان لوکس بود ، ولی خیلی زیبا ، راحت و دارای پرسنل مودب و کاربلدی بود . ساعت دو بعدازظهر اتاق دو تخته را تحویل گرفتیم و چند ساعتی استراحت کردیم .

سفر به جزیره بالی از مالزی

عصر هم به پیشنهاد پسرم ، تصمیم گرفتیم که به کنار ساحل برویم که تا هتل 300-400 متر فاصله داشت .

ساحلی بسیار زیبا ، با آب و هوای مطلوب و تخت هایی که برای استراحت و آفتاب گرفتن مسافران در نظر گرفته شده بود باعث شد چند ساعتی را آنجا به تفریح و استراحت بگذرانیم و واقعا لذت ببریم و اشتهایمان کاملا برای شام باز شود

در راه برگشت ، در یک رستوران روباز و با صفا پیتزایی برای شام سفارش دادیم و پس از شام هم حدود 40 – 50 دقیقه ای در خیابانها و کوچه پس کوچه های اطراف قدمی زدیم و تنقلاتی گرفتیم و به هتل برگشتیم .

قطعا بیراه نگفته ایم اگر بگوییم که جزیره بالی پر از خصائل منحصر به فردی است که آن را از تمام جزیره های دنیا متمایز می سازد. بالی زیبا ترین و مشهورترین جزیره اندونزی است که در جنوب خط استوا، بین جاوه در غرب و لومبوک در شرق قرار گرفته است. فواصل هوایی این جزیره تا جاکارتا حدود ۲ ساعت و تا تهران با محاسبه توقف بین پروازی در شهرهای دوحه و کوآلالامپور حدود ۱۵ ساعت می باشد.
بزرگترین شهر و مرکز اداری این جزیره، شهر دنپازار است که حدود چهارصد هزار نفر جمعیت دارد. جزیره اندونزیایی بالی دارای گنجینه های بسیاری است: طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع ودنیای منحصر به فرد زیر آب، شالیزارها و آبشارها. اما گنجینه ویژه جزیره بالی سنت ها و رسوم این جزیره است. هر فصل از سال که باشد خورشید هر روز حوالی ۶ بامداد در جزیره بالی طلوع می کند.

تازه صبح روز بعد بود که متوجه شدیم در چه بهشتی قدم گذاشته ایم . سکوت ، آرامش ، زیبایی طبیعت ، صدای امواج و پرندگان ، آفتاب دلچسب و … بخشی از جلوه های این بهشت بود .

سفر به جزیره بالی از مالزی

صبحانه را در هتل خوردیم . صبحانه معمولی شامل چای و شیر و تخم مرغ و مخلفات دیگر که به صورت سلف سرویس ارائه میشد و به تاقمان برگشتیم تا آماده شویم برای همراهی راهنما که قرار بود ساعت ده صبح به دنبالمان بیاید .

سفر شما به بالی ترکیبی از تفریحات آبی، جنگل نوردی و ماجراجویی در شگفتی‌های باستانی و طبیعی است و تمام این ویژگی‌ها باعث می‌شود نام این جزیره هر سال در مجلات سفر دنیا به عنوان محبوب‌ترین مقصد سفر ذکر شود. بالی یک جزیره پویا و در حال تغییر است. توسعه سریع اقتصادی بالی ناشی از حضور هزاران گردشگر در طول سال است اما این توسعه اقتصادی باعث از بین رفتن سحر و جادوی طبیعی اصیل جزیره نشده است.

در بالی هر دلاری که خرج می‌کنید ارزشش را دارد؛ این جزیره بهترین امکانات اقامتی، رستوران‌ها و چشمه‌های آب معدنی را با قیمت اندکی در اختیار توریست‌ها می‌گذارد. مردم بالی پر جنب و جوش هستند و با توریست‌ها بسیار دوستانه برخورد می‌کنند. فرهنگ منحصر به فرد مردم محلی هم نشأت گرفته از طبیعت است و در جزیره‌ای چنین آرامش بخش نباید به هیچ وجه انتظار تنش داشت.

بازدید در دایرکتوری سایت های ایرانی 124 نفر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید